הקראוון הוחרם - המשפחה תפגין

המינהל האזרחי החרים שוב את הקראוון של משפחת ליפן. המשפחה נערכת למחאה מול בית שר הביטחון. המנהל האזרחי: המבנה הוצב בניגוד לחוק.

שמעון כהן , י"ב בתשרי תשע"ח

אחרי הפינוי
אחרי הפינוי
צילום: ועד שדה בועז

אנשי המינהל האזרחי הגיעו היום לשכונת נווה ארז הסמוכה למכמש שבבנימין והרסו את הקראוון בו מתגוררת משפחת ליפן. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם יוסף, אבי המשפחה.

נזכיר כי לפני מספר חודשים הוחרם הקראוון בו התגוררה משפחת ליפן שהחליטה להקים אוהל מחאה מול ביתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בנוקדים. כעת, לאחר שהוחזר הקראוון למשפחה הוא הוצב מחדש בנווה ארז, וכאמור, הבוקר נלקח מחדש על ידי אנשי המינהל האזרחי.

יוסף מספר על ההפתעה עם הגעת הכוחות למבנה: "הבוקר לקחתי את הילדים לבית הספר. חמש דקות אחר כך ישבתי עם אשתי והתינוק בבית, הגיעו כוחות מג"ב ואמרו להתפנות. אנשי המנהל הגיעו עם שופלים מנופים וציוד לפנות. למרות התנגדות פאסיבית שלי ולמרות שכל התושבים של הישוב הגיעו ושיחות לאשתו של שר הביטחון, שום דבר לא עזר. עכשיו אנחנו כאן לבד והכול זרוק כאן. הייתה פרגולה מחוברת לקראוון, הסוכה שלנו, פירקו אותה, את כל הציוד זרקו בצורה שלא תיאמן".

ליפן מספר שלא ידוע לאן נלקח הקראוון בעוד ילדיו בבית הספר. "הילדים בבית הספר, הם לא יודעים מה קורה כאן. הם יחזרו לטראומה של החיים. הם פשוט מסכנים. הכי כואב לי על הילדים".

על השתלשלות האירועים שקדמו לאירועי הבוקר הוא מספר כי לאחר הקמת מאהל המחאה מול שר הביטחון "הסכימו להחזיר את הקראוון מכמש. שיפצנו אותו והחזרנו אותו לנווה ארז. גרנו בו והיו לנו שבועיים שלושה נהדרים עם קהילה חמה, ועכשיו לקחו הכול".

"אין לי מושג לאן אני הולך. אין לי שמץ. תושבים מזמינים אותנו ורוצים לעזור לנו, אבל את הבית לקחו, השקענו כל כך הרבה בבית הזה, בקראוון הזה. אני לא מבין למי מפריע שנגור בקראוון הזה. לא מבין מה חטאתי".

את דבריו הוא מסיים בהערכה: "כנראה ששוב נלך עם אוהל לפארק הנחמד שמול הבית של השר ליברמן. כנראה שנתנחל מולו בחורף הזה". למאהל הזה תגיע משפחת ליפן עם ארבע ילדים כשהגדולה שבהם בת עשר והקטן בן חודשיים, "הפעם נבנה בית מול הבית של ליברמן".

מהיחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים נמסר בתגובה לאירועים בנווה ארז: "ראשית, נדגיש כי הצבת היביל מהווה הפרה בוטה של התחייבות בעל היביל לרשויות החוק. בחודש יוני נתפס היביל נוכח הצבתו ללא קבלת האישורים הנדרשים ובניגוד לחוק. לאור התחייבות בעל היביל כי לא ישוב לבצע פעילות בלתי חוקית זאת, היביל הושב אליו. חרף התחייבותו, הציבו פעם נוספת תוך התעלמות בוטה מרשויות החוק, ועל כן נתפס הבוקר שנית".

הקראוון טרם ההחרמה
צילום: ועד שדה בועז
הכוחות מגיעים
צילום: ועד שדה בועז
ההחרמה
צילום: ועד שדה בועז
מה שנותר
צילום: ועד שדה בועז