מיוחד בסוכות: מרכז המבקרים של 'צומת'

מרכז המבקרים מזמין אתכם בימי חול המועד להנות מהצצה מרתקת למגוון פיתוחים ופתרונות הלכתיים לשבתות וחגים

תוכן שיווקי , י"ב בתשרי תשע"ח

מכון צומת
מכון צומת
צילום: יחצ

מכון צומת באלון שבות מוכר כגוף שמסייע בפתרון בעיות הלכתיות - טכנולוגיות אבל מי שיכנס היום למכון, יגלה נתיב תיירות לא שגרתי ומרכז מבקרים חדש במכון.

המרכז עצמו כולו תיירות חינוכית החושפת את הלכות שבת עם הרבה עניין, וממחישה באמצעים מתקדמים את התפר שבין ההלכה למציאות המודרנית.

במרכז המבקרים קומה עליונה המציגה פיתוחים טכנולוגיים הלכתיים המותאמים לשבת והמבקר יכול להפעיל אותם, לקרוא את ההסברים עליהם שמובאים על הקיר ולצפות בסרטון שבו מסביר אסי צובל (מאסי וטוביה) בחיוך מה הפיתרון ההלכתי וכיצד הצליחו במכון לייצרו.

בעמדות מובא מגוון של ההמצאות והפיתוחים: מתקן מים קרים לשבת, מקלדת ועכבר למחשב מותאמים לשבת, מצלמות אבטחה לשבת, התקן שבת לפנסי רחוב שהתאורה בהם מועצמת כשיש תנועה בסביבה, מתקן בידוק בטחוני מותאם לשבת (כמו זה הנמצא ופועל בכותל המערבי) והפעלת תנור אפיה מרחוק בעזרת סמס (על מנת למנוע בישול נוכרים). בכל אחת מהתחנות, למבקר ניתנת אפשרות להפעיל את המתקן.

תשומת לב מיוחדת ניתנת לפתרונות כניסה בשבת למקומות מסווגים, בעמדות מוצגות אפשרויות שונות לכך: כניסה עם זיהוי של הפנים וכניסה עם זיהוי ביומטרי לפי האצבע של הנכנס כשלכל אחת מהן יש כמובן התאמה לשבת.

עוד עמדה לא שגרתית היא עמדה שמיוחדת לנכים ומוגבלים שהמכון מספק להם פיתרונות לשבת, מכשיר לשבת המאפשר למוגבלים לעלות עימו במסוע מיוחד הצמוד למדרגות, סיפורה של הקלנועית לשבת והדרך שבה באה לעולם, תיאור הסיוע הניתן לבעלי מכשירי שמע (ללקויי שמיעה) וקול (לבעלי בעיה במיתרי הקול) ועוד.

המרכז מותאם ומכוון לכל הגילאים ובסוכות יציע מעבדת מהנדסים צעירים שבו יערכו ניסויים והפעלות מדעיות חדשניות בנושא חשמל לילדים ולנוער וג'ימבורי לקטנים כדי שהבילוי יתאים לכל המשפחה.

דן מארנץ מנכ"ל צומת מסביר, "הרעיון של המרכז להפוך את סיפור החיבור בין ההלכה והטכנולוגיה לחוויה מרתקת, כל מבקר עובר התמודדות עם החיים המודרניים במדינה יהודית תוך שמירת ההלכה וכאן בצומת מוצאים את הפתרונות להתמודדויות והסיפור של כל אחת מוצג במרכז המבקרים. התנסות מעשית של הילדים באלקטרוניקה והפיכתם לשעה קלה ל'מהנדסים צעירים' יכולה להפוך את הביקור לחוויה יחודית ומהנה. במרכז יש גם חשיבה על כל המשפחה ופתרונות לכל הגילאים".

המרכז פתוח למבקרים בחול המועד בימים א-ג 10:00-18:00

יום א' - יום פתוח בכניסה חופשית !

בשאר הימים - מחיר הכניסה - 25 ₪

לגימלאים וילדים (עד 6)– 20 ₪