תושבי איתמר משיבים לאבי גבאי

באיתמר מגיבים הבוקר בחריפות לדברי יו"ר המחנה הציוני שאמר "גוש עציון ואיתמר הם לא אותו דבר" ורואים בהם "שכתוב ההיסטוריה מחדש".

חזקי ברוך , ח' בתשרי תשע"ח

מוזמן לבקר באיתמר. אבי גבאי
מוזמן לבקר באיתמר. אבי גבאי
צילום: פלאש 90

דבריו של יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמש (רביעי) לפיהם "גוש עציון ואיתמר הם לא אותו דבר" זוכים הבוקר (רביעי) לתגובה חריפה מצד תושבי הישוב איתמר.

"בנסיונותיו החוזרים ונשנים להחיות את מפלגת המחנה הציוני, פרפורי הגסיסה של השמאל, סבור אבי גבאי כי הצהרות על ניתוק מלאכותי בין חבלי מולדת שונים וניסיון לשכתב את ההיסטוריה מחדש ישאיר את מפלגתו רלוונטית", אומרים באיתמר.

לדבריהם, "לו ישוב יו"ר המחנה הציוני ויקרא בספרי ההיסטוריה של מדינתנו הצעירה הוא לא יופתע לגלות כי לפני 50 שנה שוחררו כל חבלי המולדת ביהודה ושומרון. גוש עציון ואיתמר כאחד".

"בקיץ האחרון איתמר גדלה במעל 15%. דבריו של יו"ר המחנה הציוני מוכיחים שנית כי כיום המשימה הלאומית זו איתמר. באיתמר מתגוררים מגוון רחב של תושבים אשר נהנים ממוסדות חינוך מצויינים ומגוון שירותים. רק לאחרונה חנכנו באיתמר את פארק המתקנים הגבוה בשומרון ואנו מזמינים כל מי שנפש ציונית בקרבו להגיע ולקבוע את ביתו באיתמר", מציינים בישוב.

חננאל אלקיים, יו"ר הישוב איתמר, הוסיף, "בראש השנה קראנו בבתי הכנסת את נבואת הנחמה 'עוד תטעי כרמים בהרי שומרון נטעו נוטעים וחיללו...' אנו באיתמר עוסקים בהגשמת הנבואה בידים. אני מזמין את מר אבי גבאי לבקר באיתמר, לאחוז כמו שצריך במשקפת ולראות איך איתמר כפר עציון, תל אביב והחרמון הם גוש אחד גדול שלא ניתן לנתק אותו. לקראת חול המועד סוכות אנו מזמינים את כל עם ישראל להגיע לטייל באיתמר ולראות את ההתיישבות בפריחתה ושגשוגה".