לא באתי לטקס, מאסתי בדיבורים

משה זר קורא לנתניהו להפסיק את הדקלומים הקבועים בעד הבנייה, ולעבור למעשים. "אם לא בנית לבנה אחת לא עשית את מצוות ההתיישבות''.

בני טוקר , ט' בתשרי תשע"ח

משה זר
משה זר
צילום: עדו בן פורת

מאסתי בדיבורים

איש ההתיישבות משה זר, על אף תרומתו רבת השנים ליישובים ביהודה שומרון, לא הגיע לטקס הממלכתי לציון יובל שנים להתיישבות ביו"ש.

בשיחה עם ערוץ 7 הסביר מדוע נעדר מהטקס החגיגי. "לא הייתי כי ידעתי שראש הממשלה ינאם וידעתי מה הוא הולך להגיד, הנאומים שלו כבר מוכנים ומשוכפלים גם לטקסים הבאים, כל פעם אותו נאום נהדר שיותר לא יעקרו יישובים.

''שמענו, תפסנו, הבנו. אני כבר שמונים שנה מבין עברית מצוין. אבל ארץ ישראל לא נקנית בדיבורים היא נקנית במעשים. אתה יכול לדבר מיליון שעות אבל אם לא בנית לבנה אחת לא עשית את מצוות ההתיישבות''.

זר מעיד כי הוא כבר עייף מלשמוע נאומים, אז בחר לצפות בטקס בטלוויה. ''אני רוצה לראות את ראש הממשלה לוקח מכוש ואיזמל ומתחיל לחצוב אבנים ולבנות בתים ואת זה לא עושים, דיבורים לא מעניינים, אני רוצה לראות אנשי מעשה ולא אנשי דיבורים שמברברים.

''ראש הממשלה שלנו יודע לדבר מאוד יפה, שיפסיק לדבר ושיתחיל לעבוד, שיחליף את החליפה בבגדי עבודה ואם הוא לא יעשה את זה נצטרך למצוא ראש ממשלה אחר שהוא איש מעשה", תוקף זר את נתניהו.

זר מגיב להחלטת בית המשפט העליון להחרים את הטקס החגיגי בטענה שמדובר באירוע שנוי במחלוקת. "מי שחושב שההתיישבות ביו"ש היא כיבוש שייזכר בחומה ומגדל שמהם למדנו איך להקים יישובים. לא כבשנו אלא חזרנו לארץ אבותינו. מי שלא מאמין בזה יכול להיות שופט בבית המשפט העליון, הוא למד משפטים טוב והתקדם בדרגות, אבל הוא לא ילמד אותי מה זה מולדת.

''הם אולי ענקיים במשפט אבל חלשים במולדת. מפא"י הישנה הייתה תנועת התיישבות נהדרת שבעקבותיה אנחנו הולכים ואם הם לא מבינים את זה - בעיה שלהם. כיבוש זה לא ביו"ש. לפני מלחמת השחרור כל הארץ הזאת היתה מלאה ערבים ולאט לאט ההתיישבות העובדת הקימה יישובים עבריים, קיבוצים, מושבים ועיירות פיתוח, דוד בן גוריון היה המנהיג החזק ביותר מאז דוד המלך ובזכותו כבשנו הרבה כפרים ערבים במלחמה שהם אגב פתחו בה''.

לדברי זר, בן גוריון ''הפך כפרים ערבים לקיבוצים ומושבים, לא אנחנו. אז זה לא כיבוש אלא חזרה לארץ אבותינו".

הסרטון נגד ראש הממשלה