סיור "התעוררות": ירושלים מלאה סליחות

התנועה הירושלמית קיימה סיור סליחות אשר שילב סיור אינטימי בפינות החבויות של נחלאות הציורית ואמירת סליחות בבית הכנסת ״אוהבי ציון״

ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ח

כולנו רוצים לעשות תיקון
כולנו רוצים לעשות תיקון
צילום: התעוררות

תנועת התעוררות הצטרפה גם היא לאווירת ימי הרחמים והסליחות וקיימה לראשונה סיור סליחות אשר שילב סיור אינטימי בפינות החבויות של שכונת נחלאות הציורית בירושלים, ולאחר מכן אמירת סליחות בבית הכנסת ״אוהבי ציון״.

בסיור שהתקיים אמש (רביעי) השתתפו כ-150 בני אדם, ובתנועת התעוררות סיפרו כי אווירת הימים הנוראים ניכרת באוויר הירושלמי.

יו״ר תנועת התעוררות וסגן ראש עיריית ירושלים, עופר ברקוביץ', סיפר במהלך האירוע כי בחודשים האחרונים הוא מתעמק בכתבי הרב קוק וכי לגאונות שלו התוודע ביתר שאת לאחרונה. ״הרב קוק מציע מחשבה מעניינת על תיקון ועל תשובה כדרך חיים.

''ערב יום הכיפורים, ירושלים מלאה בסליחות, כפרות, מאמינים ודיאלוגים פנימיים וחיצוניים. בין אם דתיים ובין אם חילוניים, נדמה לי שכולנו רוצים לעשות תיקון, לעמוד על טעויות, לחזור לדרך הישר. טבע האדם הוא להסתכל קדימה, לחפש תקווה לעתיד לבוא", אמר ברקוביץ'.

לדבריו, ''התשובה היא במובן רב טבעית לאדם, היא הדרך שמאפשרת לו להשפיע על העתיד ולהבטיח שיפעל כדי להפוך אותו לטוב יותר. עלינו ללמוד גם לסלוח לעצמנו ולקבל את הדרך גם אם לא שלמים איתה במאה אחוז, כך אומר לנו הרב, ואני איתו. הדברים שלו מהדהדים ונוטעים הרבה כוח ואמונה ביכולת של כל אחד ואחת מאיתנו להשפיע על חיינו״.

מדריך הסיור יוסף שפייזר, מורה דרך, פעיל חברתי ירושלמי ופעיל בתנועת התעוררות, אמר כי ״מכל קצוות הארץ מגיעים כדי לחקור ולחוש את מה שקורה בשכונות הוותיקות בעיר בלילות הסליחות. בלילות הללו הופכות השכונות לשוקקות, ההמון גודש את שכונת נחלאות, העיר העתיקה, השכונות החרדיות ושיא ההתרחשות – מעמד הסליחות המרכזי בכל לילה בכותל המערבי. בכל שנה זוהי הזדמנות נדירה להצצה לעולם המרתק הזה״.