התייצב מול המחבל: "אנחנו חזקים"

ניב נחמיה שנפצע אנוש בפיגוע ב"שופרסל" ביבנה, הגיע לדיון של המחבל והסתכל לו בעיניים. "הראתי לו שלא הצליח לעשות את מה שהוא רוצה".

עדו בן פורת , ח' בתשרי תשע"ח

ניב נחמיה
ניב נחמיה
צילום: בית החולים קפלן

ניב נחמיה, סגן מנהל סניף "שופרסל" ביבנה שנפצע אנושות בפיגוע בסניף בתחילת אוגוסט הגיע היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בלוד, שם נערך הדיון של המחבל שדקר אותו בראש, בצוואר ובחזה.

נחמיה הסתכל למחבל בעיניים והוא הוריד את המבט. לאחר הדיון אמר לחדשות 10 "באתי להראות שאנו חזקים. היה לי חשוב להראות לו שאני עומד על הרגליים, שהוא לא הצליח לעשות את מה שהוא רוצה ושעם ישראל הוא חזק".

"הייתי מוכן להתעמת איתו שוב, אבל הפעם שלא יהיה פחדן ויבוא אליי מאחורה אלא פנים מול פנים. הייתי יכול להראות שעם ישראל יותר חזק ממה שחושבים", הדגיש נחמיה.

נחמיה שוחרר בתחילת החודש מבית החולים קפלן ברחובות, וכעת הוא עובר הליך שיקום אינטנסיבי וארוך.

כמה ימים לאחר הפיגוע הגיע ראש הממשלה נתניהו לבקר את נחמיה בבית החולים. נתניהו אמר לאחר הביקור "ניב הוא גיבור, הוא פשוט הסתער בידיים חשופות מול מחבל שטוף שנאה חמוש בסכין ובלם אותו. הוא מנע אסון גדול.

''כולנו התפללנו שהוא ייצא מזה, התפילות שלנו נענו והוא אכן יוצא מזה. ראיתי אותו עם משפחתו, וזה פשוט מחמם את הלב, ואני מברך אותו ומחבק אותו בשם עם ישראל כולו'', הדגיש ראש הממשלה.