"המוסלמים משחקים בצום ולא מתלוננים"

מנהלת הליגות בכדורגל הגיבה לביקורת שמתח קפטן מכבי ת"א על קיום משחקים 24 שעות לאחר כיפור. גם מאמנים ושחקנים נוספים מחו על המועד

נרי וייס , י' בתשרי תשע"ח

אורן חסון
אורן חסון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"חוצפה ממדרגה ראשונה", כך הגיב יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורגל אורן חסון לביקורת שמתח קפטן מכבי ת"א בכדורגל, שרן ייני על קיום משחקי המחזור השישי בליגת העל שבכדורגל, 24 שעות לאחר צאת יום כיפור.

לדברי חסון, מועד המשחקים היה ידוע מראש לכולם ויתירה מכך, הוצעו חלופות לנציגות הישראליות המשחקות במפעלים האירופיים, מכבי ת"א והפועל באר שבע.

"זו חוצפה ממדרגה ראשונה להאשים את השיבוץ של המנהלת ליום ראשון. לפני פתיחת העונה ישבנו בפורום הרחב ביותר ואני עברתי על כל לוח המשחקים, כאשר היה ברור שבמחזור הזה יש לנו בעיה, מכיוון שיום הכיפורים יוצא בשישי ושבת", אמר חסון.

"כל הקבוצות ללא יוצא מהכלל הסכימו לשיבוץ הזה, ואם אני זוכר נכון היה זה אפילו אבי לוזון שאמר שהשחקנים המוסלמים משחקים במשך חודש שלם כשהם בצום הרמדאן, ואין להם עם זה שום בעיה. הקבוצות אפילו לא הבינו למה אני מעלה את הנושא הזה בפניהן, מאחר שהן לא ראו שום בעיה בקיום המחזור ביום ראשון", טוען יו"ר המנהלת.

"בגלל עומס המשחקים של מכבי תל אביב ובאר שבע בליגה האירופית, הצענו למכבי לדחות את המשחק הקרוב לעוד חודש וחצי אבל היא סירבה, אז על מה בדיוק מדבר שרן ייני ועל מה יש לו לבוא בטענות כלפי המנהלת?"

קבוצתו של ייני, מכבי ת"א לא נותרה חייבת והגיבה בהודעה משלה. "האמירה כי שרן ייני מנותק מהמציאות ולא היה מודע לשיחות בין מכבי ת"א למנהלת היא יומרנית ויהירה ויתכן כי יו"ר המנהלת אינו בקיא בעובדות ולכן נחפז להגיב", תקפו. "לאחר המשחק שרן אמר בבירור כי הוא מודע לשיחות שהתנהלו בין מנהלת הליגות למכבי בנושא מועד המשחק הזה וכי ההחלטה התקבלה בין כל הגורמים הרלוונטיים".

עוד כתבו בהודעתם, "שרן הוסיף כי הוא מודע שלזרוע המגרשים יש משקל רב בסוגיה זו כמו גם פגרת הנבחרות. שרן הודה כי אינו מתכוון לצום אך העלה את הסוגיה של בריאות השחקנים כשהוא מביע תמיהה על ההחלטה הראשונית לקבוע מחזור משחקים יום לאחר הצום כשהוא מדגיש את העובדה כי בניגוד לכמה 'מקבלי החלטות' השחקנים הם אלה שצריכים לשחק במשחק רשמי".

עוד נכתב בהודעת הקבוצה הצהובה מת"א, כי החלופות שהציעו במנהלת הליגה לקבוצות אינן ישימות מאחר שהדבר מצריך אישור הקבוצה המארחת, הפועל אשקלון, וכן את אישורן של ההתאחדויות הרלוונטיות בכדי לשחרר את השחקנים הבינלאומיים באיחור לנבחרותיהן. "אף אחת מההצעות של המנהלת לא היו ריאליות. לכן, במקום להפנות אצבע מאשימה לעבר שחקן המביע את דעתו ולהאשים אותו באי ידיעת העובדות – מוטב להימנע מזריית חול בעיני ציבור האוהדים, להיצמד לעובדות במקום לצאת בהאשמות".

אל דבריו של ייני על מועד קיום המשחקים בסמיכות לצאת הצום הצטרפו גם שחקנים ומאמנים רבים בליגת העל שבכדורגל, כשאל שחקני מכבי חיפה שמתחו ביקורת על קיום משחקם ביום ראשון הצטרפו גם מאמני מכבי פ"ת ומכבי נתניה, שרון מימר וסלובודאן דראפיץ' שהמשחק ביניהם יתקיים ביום שני.

“לשמחתי אנחנו משחקים ביום שני, לשחק ביום ראשון זו טעות גדולה. אנחנו עובדים קשה כדי להיראות טוב, אני מקווה בשביל הקבוצות שמשחקות ביום ראשון שלא יהיו פציעות, אבל זו ההחלטה של המנהלת”, אמר מימר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק.

“מאוד קשה לשחק יום אחרי כיפור. כשאתה לא אוכל ולא שותה, לשחק יום אחר כך זה קטסטרופה. עדיף לשחק ביום שני", אמר מנגד גם מאמנה של העולה החדשה מנתניה, דראפיץ'.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il