"נחנקתי, ונאבקתי על החיים שלי"

ניב נחמיה שנפצע אנושות בפיגוע דקירה שיחזר את רגעי האימה וסיפר למה היה חשוב לו להגיע לביהמ"ש כדי להסתכל למחבל בעיניים: "ניצחנו"

ערוץ 7 , י' בתשרי תשע"ח

ניב נחמיה
ניב נחמיה
צילום: חדשות 10

ניב נחמיה, שנאבק במחבל בסופרמרקט ביבנה, ונפצע אנושות בפיגוע דקירה מספר לחדשות 2 מדוע החליט להגיע לבית המשפט ולהסתכל למחבל בעיניים.

"זה לא כדי להראות שאני ניצחתי ויצאתי גיבור, זה להראות לעם ישראל שהצלחנו שוב לעמוד מול אותו טרור ולנצח".

"הייתי מוכן להתעמת איתו שוב", הוא אומר. "עם כל הנכות שלי עכשיו, את אותו מקרה, לחזור על אותו מקרה רק שהפעם לא יבוא כמו פחדן מאחורה ויבוא פנים מול פנים".

נחמיה משחזר את רגעי האימה לפני חודשיים קצת לפני השעה 11 בבוקר. "הוא שאל אותי איפה השירותים" סיפר נחמיה. "רבע שעה אחרי קרה מה שקרה". בעוד ניב, עם גבו אליו מסדר מוצרים על המדף, שלף המחבל סכין שבגב מתוך הסופר ודקר את ניב ללא רחמים. "אני זוכר כל רגע של הדקירה", הוא שיחזר. "כמה שניסיתי לצעוק, הבן אדם היחיד ששמע אותי זה רק אני".

במשך שניות ארוכות נאבק ניב באומץ לב ובידיים חשופות במחבל שטוף שנאה. עיכב אותו, לבסוף גם העיף את הסכין מידו.

"התחלתי להיחנק. אז אני נאבק תוך כדי", נחמיה תיאר וסיפר איך איבד את תחושת הזמן. "אני זוכר שהמחשבה העיקרית שלי הייתה שאני נלחם על החיים שלי בגלל הילדים והאישה".

הוא פונה לבית החולים קפלן במצב אנוש דקור בצוואר, בראש ובחזה. את אבי העורקים פספס המחבל במילימטרים בודדים, נחמיה אושפז במשך כמעט חודש, הוא עבר ניתוחים מורכבים, בין היתר לשחזור הוושט שנקרעה.