ספר ילדים בשבדיה: "לסבא יש 4 נשים"

הכיבוש המוסלמי של אירופה מתבטא גם בספרי ילדים, המחנכים ילדים לקבל את חוקי השריעה.

גיל רונן , י"א בתשרי תשע"ח

לאסור את הבורקה
לאסור את הבורקה
פלאש 90

ספר ילדים חדש בשבדיה נקרא "Farfar har fyra fruar" – "לסבא יש ארבע נשים". הוא יצא לאור בשבדית ובסומלית והוא מיועד לגילאי 3 עד 6.

לדברי אתר הימין האמריקני Infowars, הספר הוא דוגמה ל"נורמליזציה של חוקי השריעה" בשבדיה, המתבצעת במקביל לקבלתם של אלפי מהגרים מוסלמיים.

על פי התקציר בדש כריכת הספר, מסופר בו על ילדה בשם אסלי, שמעולם לא היתה בסומליה אך נוסעת לשם עם אביה, "בכדי לפגוש את הסבא שלה ואת כל הסבתות שלה".

על הספר חתום אוסקר טרימבל. אותו סופר כתב גם את "Mormor är inget spöke" – "סבתא איננה רוח רפאים", שנועד לעשות נורמליזציה לבורקה המוסלמית. "עומר מברך לשלום את הסבתא שלו, שבאה מסומליה", מסביר התקציר. "כשמגיע ליל כל הקדושים, עומר רוצה להתחפש לרוח רפאים, כמו כל ילד אחר. הוא רוצה שסבתא שלו תתלווה אליו, כי זה יכול להיות מפחיד".

בניגוד למדינות אחרות באירופה, שאוסרות על הפוליגמיה, שבדיה מכירה בנישואין פוליגמיים שבוצעו במדינות אחרות, ומאפשרת לרשום עד 4 נשים כבנות זוג.

כ-30% מאוכלוסיית שבדיה היא בעלת רקע זר, והשבדים האתניים צפויים להפוך למיעוט בארצם בתוך 25 שנים לכל היותר. זאת, במדינה שנחשבה עד לפני כמה עשורים לבעלת אחת האוכלוסיות ההומוגניות ביותר במערב.

בינתיים, בפינלנד התפרסם ספר שנקרא "איך להתחתן עם בחורה פינית". האיור בשער נראה, לדעת מבקריו, כמו אדם כהה עור הנוגע באישה בהירת עור בשמלת כלה.