"בניין הארץ - משימה בלתי נגמרת"

ממשלת ישראל נפרדה היום מהמשנה למזכיר הממשלה, אריה זוהר, שפרש אחרי 45 שנות עבודה. זוהר השיב בהתרגשות לדברי הפרידה החמים.

חזקי ברוך , י"א בתשרי תשע"ח

נפרדים מאריה זוהר
נפרדים מאריה זוהר
צילום: חזקי ברוך

ממשלת ישראל נפרדה היום (ראשון) בפתח ישיבתה השבועית מאריה זוהר, המשנה למזכיר הממשלה, אשר פורש מעבודתו לאחר 45 שנות עבודה בשירות המדינה, תחת 19 ממשלות.

ראש הממשלה נתניהו ציין בדברי הפרידה, " אני מבקש לומר תודה מקרב לב לאדם מיוחד - תודה רבה לך אריה זוהר - שמסיים היום 45 שנים בשירות המדינה. אריה הוא מסד בעבודת הממשלה. הוא התחיל נדמה לי עם גולדה מאיר ומשה דיין, יגאל אלון, פחות או יותר, פנחס ספיר. את כל הניסיון שהוא צבר, ותחושת השליחות שמלווה אותו, הוא שילב יחד ועזר מאוד לעיצוב עבודת מזכירות הממשלה".

"אני רוצה להודות לך, אריה, על השירות המסור ורב השנים. לומר לך תודה בשם חברי הממשלה, אני יכול להגיד בשם חברי וחברות ממשלות ישראל, עוד מעט אפשר להגיד לדורותיהם, וגם בשם אזרחי ישראל. תודה רבה לך אדוני".

זהר השיב לדברי הפרידה החמים ואמר, "אני נרגש מאוד, אני עוזב בית, בית שהיה לי באמת תקופה ארוכה, אבל ראשית כל אני רוצה להודות לראש הממשלה, לחברי הממשלה, על האמון ועל שיתוף הפעולה. אני רוצה להודות למזכיר הממשלה ולחבריי במזכירות הממשלה על שיתוף הפעולה ועל האווירה המקצועית והנינוחה שבה עובדת מזכירות הממשלה".

"שירתי תחת 19 ממשלות, בתקופת כהונתם של תשעה ראשי ממשלה, ועבדתי תחת 15 מזכירי ממשלה. אפשר לומר שראיתי משהו בחיי. אני אומר ככה: אני יכול להביט לאחור בסיפוק רב ובעיקר בגאווה על הזכות שניתנה לי לשרת את ממשלות ישראל לדורותיהן. אשכול פעם אמר את השאלה הרטורית הזו: 'מתי נגמור לבנות את הארץ הזאת ונלך לנוח קצת?' – ובכן, זה לא יקרה אף פעם, כי תמיד יש מה לעשות, לבנות, להגדיל, להרחיב, זו משימה בלתי נגמרת", הוסיף.

לדבריו, "כל הממשלות שישבו סביב השולחן הזה עשו את המיטב והמירב למען המדינה, למען תושביה, עכשיו זו המשמרת שלכם. אתגרים עצומים עומדים בפניכם, ראש הממשלה עמד עליהם לא מעט. אני מאחל לכם הצלחה, אני מייחל להצלחתכם, כי הצלחתכם היא הצלחתנו. שמרו על הבית שלנו, על המדינה שלנו, שמרו על הדמוקרטיה שלנו, אין לנו ארץ אחרת. תודה רבה לכם".