הגרסאות הסותרות לגבי חיסול המחבל

מי חיסל את המחבל בהר אדר? השוטר, השוטרת, הרבש"ץ הפצוע או שלושתם? השוטרת תיפקדה היטב או כשלה? מהדיווחים לא ברור כלל.

גיל רונן , י"א בתשרי תשע"ח

זירת הפיגוע בהר אדר
זירת הפיגוע בהר אדר
צילום: פלאש 90

ב-27.9 שידר ערוץ 2 ראיון שערך הכתב משה נוסבאום עם סמ"ר ס', שהשתתפה בחיסול המחבל בהר אדר יום קודם לכן. השוטרת תיארה את השתלשלות העניינים וסיפרה שהפתיעה את המחבל מאחור וירתה לו ברגליים.

ואולם, זו רק גירסה אחת של הפיגוע, מתוך כמה גירסאות ששודרו בכלי התקשורת השונים. מחלקן עלה כי השוטרת, ביחד עם שוטר מג"ב, חיסלו את המחבל (כך גם אמר המפכ"ל בזירת האירוע). חלק זקפו את החיסול לטובת הרבש"ץ, ואחרים אמרו שכל השלושה חיסלו את המחבל.

מדיווח בשידור חי של עקיבא נוביק בערוץ 10 עלה חשד לתפקוד לקוי של הלוחמת ש"ירתה כמעט מחסנית שלמה ולא הצליחה לנטרל את המחבל (אלא) פגעה לו ברגל".

בווידיאו של דובר המשטרה סיפר לוחם מג"ב, שפניו טושטשו, שיצא מהג'יפ, אמר לשוטרת לזוז הצידה, וירה במחבל שישה כדורים, עד שזה נפל.

רעייתו של הרבש"ץ, עמית שטיינהרט, שוחחה עם חדשות ערוץ 2 וסיפרה שעמית – שנפצע בבטן – ירה במחבל עד שהצליח לנטרל אותו.

מקור בטחוני מסר לנו שהשיחה שניהלו נשות "מחסום ווטש" עם סמ"ר סלומון גברייה הי"ד ועם השוטרת נמשכה רק 2-3 דקות וכי ככל הנראה אכן נאמרו מילים קשות לשוטרים ע"י פעילות השמאל. עם זאת, נמסר לנו כי השוטרים יודעים איך להתייחס לאמירות שונות המוטחות בהם וכי כל זמן שהארגון לא מוצא מחוץ לחוק, אין מה לעשות נגד פעילותו במחסומים, הכוללת לעיתים הצקה לחיילים.

הכותב הוא יו"ר תנועת המשפחה