"תחת מתקפה - בגלל ג'ורג' סורוס"

ממשלת הונגריה טוענת כי האיחוד האירופי תוקף את מדינות מרכז אירופה, בעיקר הונגריה ופולין, "מאחר והן עומדות בדרכו של ג'ורג' סורוס"

ניסן צור , י"א בתשרי תשע"ח

מהגרים באירופה
מהגרים באירופה
צילום: רויטרס

בהודעה שפרסם בנס טושונם, שר התקשורת ההונגרי, הוא טוען כי "פקידי האיחוד האירופי ברמה הגבוהה ביותר נפגשו עם ג'ורג' סורוס, ולכן הם תוקפים את הונגריה ופולין שעומדות בדרכו של סורוס".

לטענת טושונם, האיחוד האירופי אימץ את "תוכנית סורוס" להגירה המונית אל תוך תחומי אירופה, לרבות כניסתן של מיליון מהגרים לתוך היבשת מדי שנה וחלוקתם בין מדינות האיחוד על פי מכסות שנקבעו מראש.

עמדתה של ממשלת הונגריה נגד סורוס וכניסת המהגרים ליבשת, הביאה לדברי שר התקשורת ההונגרי את האיחוד האירופי לתקוף את הונגריה ופולין. "הממשלה ההונגרית דוחה מכל וכל את 'תוכנית סורוס' וממשיכה להיות נגד כניסת מיליון מהגרים לאירופה מדי שנה, וכן נגד הריסת גדר הביטחון בגבולות ומדיניות קבלת המהגרים על פי המכסה המחייבת. אנו גם דוחים את הענשתן של מדינות מרכז אירופה על ידי האיחוד האירופי. הונגריה ופולין עומדות בדרכו של ג'ורג' סורוס בגלל הדעות שהן הציגו ביחס להגירה, וכתוצאה מכך הוא רוצה להשיג את המטרה שלו על ידי הפעלת לחץ על שתי המדינות", אמר טושונם.

דוברו של סורוס, מייקל ואצ'ון, אמר לאחרונה כי "הטענה כי סורוס מקדם תוכנית לייבוא של מיליון מהגרים מדי שנה היא פנטזיה של ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן". בתגובה אמר דוברו של אורבן, זולטן קובאץ', כי "סורוס עצמו התעקש כי על האיחוד האירופי צריך לקבל לפחות מיליון מהגרים מדי שנה בעתיד הנראה לעין".

טושונם הוסיף עוד כי "האיחוד האירופי רוצה לפתוח במתקפה נגד מדינות המתנגדות להגירה על מנת לשרת את תוכנית סורוס, על ידי שימוש בכלי התקשורת ובארגוני האיחוד האירופי, שכבר החלו בהליכים משפטיים נגד המדינות שהפרו את תוכנית המכסות לכניסת מהגרים לשטחן. אנו סבורים כי האיחוד האירופי ינסה לפגוע באותן מדינות על ידי קנסות כבדים, ומאמינים כי סורוס דוחף את ראשי האיחוד לצמצם את המימון לחקלאות למרכז אירופה, מה שיפגע באזורים הכפריים באותן מדינות. ממשלת הונגריה פונה שוב אל אזרחי המדינה ומבקשת מכל מי שאכפת לו מעצמאותה ומריבונותה של המדינה, וכן מביטחונה ותרבותה של הונגריה, לקחת חלק בדיו הציבורי נגד 'תוכנית סורוס'".