שלוש דרכים לשדרג את הסלון

הסלון הוא מרחב חשוב ומרכזי בבית, וברור מדוע אתם רוצים לשדרג אותו. ככה תעשו את זה נכון

תוכן שיווקי , י"ב בתשרי תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

מכל חדרי הבית, אין חדר חשוב ומרכזי יותר מהסלון. הסיבות לכך הן רבות – בראש ובראשונה מדובר בחדר הגדול ביותר והמרכזי ביותר, שבו מבלים את הזמן המשותף הרב ביותר.

בין אם מדובר בזמן משפחתי שאתם מבלים מול הטלוויזיה או בשיחה, ובין אם מדובר בזמן שאותו אתם מבלים כשאתם מארחים חברים או משפחה – הסלון הוא החדר שנמצא במרכז ושסביבו הבית מתרכז.

כשאתם רוצים לשדרג את הסלון שלכם, אתם צריכים לחשוב כיצד לעשות זאת בצורה היעילה ביותר וכיצד לתת לו את המראה האיכותי ביותר – וננסה לסייע לכם בכך עם שלוש דרכים שחשוב להכיר.

הצעד הראשון לשדרוג כל מרחב הוא תכנון איכותי של התאורה בה

בכל מרחב באשר הוא, התאורה נותנת את האפקט הוויזואלי המשמעותי ביותר והיא זו שתקבע את תחושת העומק, את העושר האסתטי ואת התחושה האישית של כל מי ששוהה בסלון. משום כך חשוב לתכנן את התאורה בצורה איכותית ובהתאם לשאיפה שלכם בסלון שלכם.

תכנון התאורה צריך להתבצע בשלושה אופנים – יש לתכנן את המיקום הנכון של התאורה בכדי להגיע למקסימום אור ולאפקט נכון, יש לבחור בגופי תאורה אסתטיים שמתאימים לעיצוב הסלון הכולל, ובנוסף יש לבחור גם בסוג התאורה מבחינה אור צהוב/לבן בכדי לאזן בין תחושה של חום לתחושה מודרנית ונקייה יותר. בהקשר של שדרוג הסלון, לעתים גוף תאורה חדש אחד, שינוי של מיקום או אפילו החלפה של סוג האור – יכולים ליצור שינוי משמעותי בתחושה בסלון.

ריהוט הסלון הוא החלק המשמעותי ביותר בשהות ובמחייה בו

הריהוט הוא למעשה הלב של הסלון. מאחר והשהייה בסלון תלויה במידה רבה באיכות הריהוט שבו, צריך לדעת לבחור את הפריטים האיכותיים ביותר בכדי שיהיה ניתן ליהנות מהסלון באופן מרבי, מבלי לוותר על האסתטיקה שלו. בריהוט, מעבר לנוחות ולאסתטיקה, ישנו גם ממד של פרקטיקה ושל שימוש לאורך זמן.

אם אתם רוצים לשדרג את הסלון, אולי הגיע הזמן להחליף ספה, להשקיע בכורסה או אולי להתחדש בשולחן קפה חדש. כשקונים ספות, למשל, צריך לבחור בספה אסתטית, נוחה לישיבה, ושיכולה להתאים גם אם מגיעים קרובי משפחה לעשות שבת – וכיום ישנן ספות נפתחות למיטה, ברמת נוחות גבוהה במיוחד ועם מראה בסיסי מעוצב ונעים.

לאחר התאורה והריהוט, יש לחשוב על העיצוב הכללי מכל בחינה

מעבר לתאורה ולריהוט, ישנו העיצוב הכללי של הסלון. בכדי לשדרג את הסלון היטב, יש לחשוב על פרמטרים כמו צמחייה, תמונות, אגרטלים וקישוטים אחרים. כל פריט שכזה יוצר את התמונה הכוללת באשר לעיצוב הסלון שלכם – והוספה או החלפה של פריט אסתטי אחד יכולה להאיר את הסלון באור חדש, ולהעניק לו את הרעננות ואת השדרוג שאתם מחפשים.

צעד אחרי צעד, תשדרגו את הסלון שלכם ותהפכו אותו למרחב המושלם

תוכלו לבחור בפרט אחד שאתם רוצים לשנות או לשדרג, ותוכלו לבחור בשינוי מקיף יותר עד כדי רמות של שיפוץ. בכל מקרה, חשוב שתתכננו את הסלון שלכם היטב – לטובת המשפחה ולטובת איכות החיים שלכם.