הנערה מרבבה ריגשה את ההמונים

בת 14 עם שיתוק מוחין ערכה "סיום" מרגש של לימוד ספר המצוות לרמב"ם, בהשתתפות אלפי בנות שהצדיעו לה.

רעות הדר , י"א בתשרי תשע"ח

נועה על הבמה
נועה על הבמה
צילום: אריאל אוחנה

נועה אריה, בת 14 וחצי, תושבת רבבה שבשומרון ותלמידת כיתה ט' באולפנת צביה ביישוב, נולדה במשקל 500 גרם ובעקבות כך סובלת משיתוק מוחין, לקות שמיעה, מחלת האפילפסיה ולקויות למידה מורכבות.

במהלך האירוע לסיום ספר המצוות של ''הרמב"ם היומי'' שנערך בשבוע שעבר בשיתוף החמ"ד, עלתה נועה לבמה, ערכה "סיום" של ספר המצווה וריגשה את האלפים שישבו בקהל ומחאו לה כפיים.

אורית, אמה של נועה, סיפרה כי "בתחילת לימודיה באולפנה בכיתה ז' התוודעה נועה ללימוד היומי של הלכות ספר המצוות לרמב"ם והיא הצטרפה מיד. מאז היא משתתפת בו בקביעות''.

מדובר בשיעור הנערך בהפסקת עשר ומועבר על-ידי רב האולפנה לתלמידות המעוניינות בלימוד תורה לשמה. ''למרות הקשיים של נועה, השקיעה בלימודה יום יום עד להצלחתה בסיום לימוד הספר", מתארת האם.

עוד הוסיפה האם אורית, "בכנס הוקרן סרט על נועה ואחריו היא עלתה לבמה וקיבלה פרס מיוחד במעמד ראש החמ"ד הרב ד"ר אברהם ליפשיץ לקול תשואות רמות של אלפי בנות שעודדו וחיזקו אותה. בסיום האירוע בנות רבות ניגשו אליה וביקשו להצטלם איתה, שמענו כי שר החינוך נפתלי בנט וצוות לשכתו התעניינו בסיפורה".

מנכ"ל "הרמב"ם היומי" זיו הדזל אמר כי "לראות בנות לומדות בהפסקות רמב"ם זה מרגש בפני עצמו. להיות שותף בכנס ענק סביב סיום לימוד הרמב"ם של התלמידות זה פי כמה מרגש. לראות את סיפור חייה של נועה, לשמוע על ההתאמצות שלה בלימוד הרמב"ם זה פי כמה וכמה מרגש ומחזק. מחזק אותנו להמשיך במפעל לימוד התורה ומחזק את הלומדות בכל רחבי הארץ".