'הפלס' יוחרם גם על ידי לפ"מ

ביטאון הקיצונים 'הפלס' יוחרם על ידי לשכת העיתונות הממשלתית.

מיכל לוי , י"ב בתשרי תשע"ח

תמונת ארכיון
תמונת ארכיון
צילום: העיתון

המאבק נגד הקיצונים החרדים: ביטאון הקיצונים 'הפלס' המזוהה עם אנשי 'הפלג הירושלמי' יוחרם מעתה גם על ידי לשכת העיתונות הממשלתית.

הסיבה: מאבקם נגד גיוס חרדים.

על פי הדיווחים, משרד המשפטים ופרקליטות המדינה אישרה ללשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ) למנוע בכוונה תחילה מתן פרסום לעיתון ובשל מאבקם נגד חיילים חרדים הגובל לכאורה במידה של הסתה נגדם.

המהלך קיבל את אישורם של שרי הביטחון, המשפטים וביטחון-הפנים.

לפני כחצי שנה פנה עיתון 'הפלס' למועצת העיתונות בבקשה שהמועצה תסייע למנוע את סגירת העיתון, וזאת בשל החרם הכלכלי המוטל על העיתון על ידי המפרסמים החרדים.

למרות שבכירי העיתון חשודים בחשדות פליליים חמורים, הסבירו ב'הפלס' כי יריביהם הפוליטיים בציבור החרדי מבקשים לסגור את העיתון באמצעות משטרת ישראל.

"העיתון נוסד לפני כ-5 שנים כתולדה מחילוקי דעות פנים חרדיים, כשהוא מייצג את הקהל החרדי-השמרני ורבותיו. עוד טרם היווסדו הצהירו יריבנו הפוליטיים על מטרתם למנוע את הוצאת העיתון ולהביא לסגירתו. לצורך כך חיבלו במערכת ההפצה והמנויים ובעיקר הפעילו שיטות של חרם וטרור כנגד המפרסמים בעיתון. לאחר כשנה של מלחמה בלתי פוסקת, התאגדו כמה מקהל הקוראים בכדי להשיב מלחמה כנגד ההדרה המתמדת. תלונות הדדיות הוגשו במשטרה", נטען במכתב ששיגרו למועצת העיתונות ופורסם ב'דה מרקר'.