לבנות סוכה בהתנדבות: "הכל מאהבה"

ב"צוות הבונים" מסייעים לאנשים בודדים, קשישים וחולים לבנות סוכה לקראת החג. ''אנחנו משתדלים להגיע לכולם".

בני טוקר , י"ג בתשרי תשע"ח

סוכה
סוכה
צילום: Thinkstock

זו השנה הרביעית שבה פועל ברחבי הארץ "צוות הבונים" שהוקם לאחר מבצע צוק איתן במטרה להנציח את הנופלים בניה ריין שנפל במלחמת לבנון השנייה, בניה שראל ובניה רובל שנפלו בצוק איתן.

המטרה היא להנציח את הנופלים על ידי מעשי חסד ונתינה ולבנות סוכה לאנשים שאינם מסוגלים לבנות בעצמם.

דנית יעקובי עוזיאל, רכזת הפרויקט של צוות הבונים, מספרת לערוץ 7 שהכול התחיל מיוזמה של כמה בני נוער מגבעתיים, "בשנה הראשונה התחלנו עם בניית סוכות באזור המרכז, והיום אנחנו פועלים בשיתוף עם בני עקיבא בכל הארץ.

''להערכתי יש ברגעים אלה ממש כמאה חמישים בני נוער שבונים 400 סוכות ברחבי הארץ כולל בישובים קטנים ומרוחקים מהצפון ועד הדרום", העידה יעקובי עוזיאל.

היא מסבירה שהפרויקט עובר מפה לאוזן, "זה גם בפייסבוק של 'צוות הבונים' וגם דרך בני עקיבא, דרך הרכזים בישובים ובבתי הספר. פונים אלינו לבקשת עזרה אנשים בודדים, אלמנות, גרושות, חולים או אנשים מבוגרים שהילדים שלהם בצבא. אנחנו משתדלים להגיע לכולם".

דנית מספרת על הקמת סוכה מרגשת במיוחד, "בשנה שעברה קיבלתי טלפון שעתיים לפני החג מקשישה בהרצליה שנמצאת בבית אבות, היא ממש בכתה וסיפרה שכל שנה הילדים בונים לה סוכה והשנה הם לא יכלו. כל הנכדים יודעים שלסבתא יש סוכה והשנה לא תהיה.

''זה היה כבר סמוך לחג וכל המתנדבים בבית. לא ויתרתי, ארגנתי ארבעה חבר'ה, נסענו אליה לבית אבות בהרצליה כשהגענו אליה היא קפצה עלינו עם אוכל שתייה וממתקים, ישבה והכינה קישוטים וככה הספקנו לבנות את הסוכה ולמלא אותה ואותנו באושר גדול עם כניסת החג".

לדבריה ההתעוררות להקמת צוות הבונים הייתה בעקבות מבצע צוק איתן, "מטרת הפרוייקט היא להראות את הכוח של הנוער להשריש אהבה ונתינה בדיוק כפי שאותם נופלים בחייהם ובמותם נתנו בלי גבול למען האחר. גם בני הנוער שלנו בונים סוכות מתוך נתינה והכל מאהבה וללא תשלום. כל שנה אנחנו מקבלים טלפונים מהמשפחות השכולות שמתרגשות כמונו מהיוזמה הזאת".