ההקפה השלישית - לשובם של הדר ואורון

הרבנים הראשיים קוראים להקדיש את ההקפה השלישית בשמחת תורה לשובם של הדר גולדין ואורון שאול הי"ד מרצועת עזה לקבר ישראל.

שמעון כהן , ט"ז בתשרי תשע"ח

הרבנים הראשיים לישראל
הרבנים הראשיים לישראל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף ונשיא מועצת הרבנות הראשית הרב דוד לאו, קוראים לציבור להקדיש את ההקפה השלישית בשמחת תורה ובהקפות שניות להדר גולדין ואורון שאול הי"ד.

בימים אלו, לצד מאמצי הממשלה להביא את הדר ואורון לקבר ישראל, נמצאות משפחות גולדין ושאול במסע ציבורי להעלאת המודעות בקרב הציבור לחשיבות של החזרת חללי צה''ל שמוחזקים על ידי החמאס בעזה מאז ''צוק איתן''.

הרבנים הראשיים קראו להקדיש את ההקפה השלישית "למען אחינו שמקומם לא נודע... ולהזכיר בתחילת ההקפה שאנו מתפללים ומקווים לשובם בקרוב של אורון שאול והדר גולדין ושאר הנעדרים בישראל".

שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין, הודה לרבנים הראשיים על קריאתם ואמר "משפחת גולדין מדגישה את מצוות הבאת לוחם חלל לקבר ישראל, כראש למצוות חסד של אמת אותה מימש משה רבינו כשהביא את יוסף לקבר בישראל, המצווה אותה הדגיש דוד המלך כשדאג לקבור את שאול בארץ ישראל, המצווה שרק אחרי שעושים אותה ניתן לברך את ברכת 'הטוב והמיטיב' שבברכת המזון".

הזדמנות שאסור לפספס

בתוך כך, אלפי בני אדם השתתפו הבוקר (שישי) במרוץ נחל שורק השמיני שנערך השנה על-שם הדר גולדין.

אביו של הדר, הפרופ' גולדין, אמר בטקס הסיום שנערך בבני ראם כי ההתפתחויות האחרונות באזור יוצרות הזדמנות חדשה עבור ממשלת ישראל.

״מה שקורה בתקופה האחרונה בגזרה הפלסטינית ובציר המצרי נותנים לממשלת ישראל הזדמנות חדשה להחזיר מעזה את אורון והדר, ולסיים את מלחמת ׳צוק איתן׳ אחרי יותר מ-3 שנים", אמר גולדין.

״הקמת הממשלה הפלסטינית המאוחדת השבוע וההתקרבות למצרים יוצרים את התנאים ואת הזדמנות שאסור לפספס", הדגיש. ״החזרת החיילים והאזרחים זהו עניין הומניטרי ראשון במעלה ועל ישראל להבהיר זאת לגורמים באזור ולקהילה הבינלאומית״.