האלופה פתחה את העונה ברגל ימין

אחרי ההדחה המוקדמת ברבע גמר גביע ווינר סל, נקמו הירושלמים בעירוני נהריה כשהפכו פיגור לניצחון במשחק שפתח את עונת 2017 בליגת העל

נרי וייס , י"ח בתשרי תשע"ח

ג'רלס הערב מול נהריה. ניצחון ראשון
ג'רלס הערב מול נהריה. ניצחון ראשון
צילום: לימור מלינוף, מנהלת הליגה

נגמרו ההכנות והטורנירים המוקדמים, הדבר האמיתי הגיע הערב (ראשון), כשליגת העל בכדורסל לעונת 2017/18 יצאה לדרך באופן רשמי עם משחקה של האלופה הפועל ירושלים מול עירוני נהריה.

רק בשבוע שעבר, במשחק רבע גמר גביע ווינר סל, משחק שהיווה את שיחזור רבע גמר הפלייאוף מהעונה שעברה נפגשו השתיים בסופו הדיחו הסגולים את מחזיקת גביע ווינר היוצאת מירושלים.

יתירה מכך, המשחק הערב בין השתיים היה השביעי בין שתי הקבוצות הללו בארבעה וחצי החודשים האחרונים - המאזן עמד עד הערב על שיוויון 3:3 (2:3 לירושלמים ברבע גמר הפלייאוף בעונה שעברה וניצחון של נהריה בשבוע שעבר ברבע גמר גביע ווינר סל).

למעשה, מלבד ההפסדים באולם עין שרה ברבע גמר הפלייאוף אשתקד, הירושלמים מחזיקים במאזן של חמישה ניצחונות רצופים במסגרת הליגה באולמה של נהריה, מאז נובמבר 2015.

אחרי שהיריבה הגדולה מתל אביב זכתה בגביע ווינר, התואר הראשון של העונה, רצו הירושלמים לפתוח את העונה הרשמית בליגת העל שבכדורסל עם ניצחון. אך עד מהרה גילו אלה כי קל זה לא יהיה להם מול היריבה לה הפסידו רק בשבוע שעבר.

הסגולים ששיחקו את משחקם הרביעי בשבעת הימים האחרונים פתחו היטב את המשחק אותו אירחו, ולאחר 10 דקות הובילו בתוצאה 15:19.

הירושלמים נהנו מצמד הזרים המובילים שלהם שנשארו עונה שניה, קרטיס ג'רלס וג'רום דייסון כשאלה יחד עם יוגב אוחיון שמרו אותם במשחק ואל הפסקת המחצית ירדו בפיגור בן 7 נקודות, 31:38.

אל המחצית השניה עלו שחקני האלופה בטירוף ועם ריצת 6:0 בפתיחה הורידו את ההפרש לנקודה אחת בלבד. או אז הצטרפו צמד השחקנים הזרים החדשים של הירושלמים, אוסטין דיי ופרפרוגלו היווני הוותיק ופתחו בריצת 10:0 שלא הייתה הריצה האחרונה שלהם ברבע השלישי.

נהריה עוד ניסתה להישאר קרובה ואל הרבע האחרון ירדו אלה כשהפעם הם בפיגור בן 7 נקודות, עם 55:48.

הרבע האחרון היה צמוד לכל אורכו אבל ההפרש של הירושלמים נשמר ובסיום האלופה פותחת את העונה ברגל ימין עם ניצחון חוץ באולם עין שרה הקשה שבנהריה, בתוצאה 78:68.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il