אלף מתיישבים שחזרו את מעמד סבסטיה

תושבים מהישוב רבבה ערכו שחזור של המעמד המפורסם שאחריו קמה ההתיישבות ביו"ש. "מחברים את דור העתיד לסיפור בניית ההתיישבות".

יוני קמפינסקי , י"ח בתשרי תשע"ח

היישוב רבבה עלה לסבסטיה
היישוב רבבה עלה לסבסטיה
צילום: יוני קמפינסקיטוען....

כ-1000 מטיילים מהישוב רבבה שבשומרון עסקו היום (ראשון) בבילוי ייחודי: שחזור מעמד סבסטיה המפורסם שסימנה את התחלתו של מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון.

"היה חשוב לנו שבטיול יהיה תוכן", סיפר לערוץ 7 מיכאל גייר, רכז התרבות של רבבה, "והתוכן הכי חשוב בתקופה הזאת זה להמשיך את ההתיישבות במלוא העוז".

"פה המקום שפרצנו ימה וקדמה צפונה ונגבה", אמר לערוץ 7 רב היישוב רבבה הרב אוריאל גנזל, "כל התנ"ך כולו פרץ החוצה, יהודה ושומרון קמו במקום הזה. אין מקום יותר טוב לשמוח בו ולהתוועד בו בחג הסוכות מהמקום הזה שטמון בו כל כך הרבה כוחות, כל כך הרבה גבורה וכל כך הרבה עוצמה יהודית"

"זה אירוע של התחברות לשורשים", אמר לערוץ 7 ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהצטרף לאירוע, "משמח לראות את התושבים שלנו יוצאים לטייל ליד הבית, מעריכים ומחברים את דור העתיד לסיפור בניית ההתיישבות. ההתיישבות היום ביו"ש היא גדולה וכשאנחנו מגיעים למקום כזה היסטורי, מקום שבו אמר הציבור במדינת ישראל מה שאמרו יהושוע וכלב: 'עלה נעלה כי יכול נוכל' - אנחנו מגיעים למקום הזה ומקבלים כוחות".טוען....