מרקל מסכימה להגבלת מספר המהגרים

במסגרת השיחות על הקמת הממשלה החדשה, הסכימה קאנצלרית גרמניה להגביל את מספר המהגרים שייכנסו מדי שנה לגרמניה ל- 200 אלף לכל היותר.

ניסן צור , י"ט בתשרי תשע"ח

הסכימה להגבלות על ההגירה. אנגלה מרקל
הסכימה להגבלות על ההגירה. אנגלה מרקל
צילום: אוליבר פיטוסי. פלאש 90

לאחר שעמדה בפני ביקורת קשה על מדיניות "הגבולות הפתוחים" שהכניסה לגרמניה מעל מיליון מהגרים בשנים האחרונות, הודיעה קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל כי היא מסכימה מהגביל את מספר המהגרים שיוכלו להיכנס מדי שנה למדינה ולהעמיד אותו על 200 אלף בלבד.

ההחלטה של מרקל הגיעה במסגרת השיחות עם מפלגת "האיחוד הנוצרי-חברתי" בנסיון להקים ממשלה חדשה לאחר הבחירות בגרמניה.

עם זאת, בהסכם הוכנס סעיף מיוחד המאפשר להעלות את מכסת המהגרים השנתית לכמות גבוהה יותר "במקרה של התפתחות לאומית או בינלאומית לא צפויה".

ההסכם קובע כי בין 200 אלף המהגרים שיוכלו להיכנס לגרמניה מדי שנה, נמצאים גם מבקשי מקלט ומהגרים שבני משפחותיהם כבר נמצאים בגרמניה. "אנו רוצים להגיע למספר כולל של אנשים שיוכלו להיכנס מסיבות הומניטריות, כמו פליטים, מבקשי מקלט, זכאים להגנה, בני משפחה, יישוב מחדש ועוד) שלא יעלה על 200 אלף בני אדם" נכתב במסמך ההבנות עליו הסכימה מרקל.

בנוסף, נקבע כי יוקמו מרכזי קליטה מאובטחים למבקשי מקלט שבקשתם תידחה, וכי הליך גירושם חזרה למדינותיהם יתייעל ויתקיים במהירות גבוהה יותר.

המסמך גם קובע כי "מרוקו, אלג'יריה וטוניסיה הן מדינות בטוחות מספיק על מנת להחזיר מהגרים המגיעים ממדינות אלו". המזכיר הכללי של מפלגת "האיחוד הנוצרי-חברתי", אנדראס שוייר, אמר כי "זהו יום טוב עבור השמרנים ועבור גרמניה".

מפלגתה של מרקל זכתה ב 32.9 אחוזים בבחירות האחרונות, האחוז הנמוך ביותר מאז נכנסה מרקל לתפקידה, מה שמחייב את מפלגתה של הקאנצלרית להקים קואליציה בשיתוף מפלגות נוספות.