''לעיתים התירו להתפלל עם העבריינים"

במהלך כינוס דגל התורה עקץ ח"כ אשר את ליצמן על סירובו להידבר עם לפיד בכל מחיר. "יש שזוכרים רק היסטוריית החבטות. לא זו דרכנו".

מיכל לוי , י"ט בתשרי תשע"ח

כינוס דגל התורה
כינוס דגל התורה
צילום: לשכת גפני

חברי הכנסת של תנועת 'דגל התורה', חברי המועצות שלה, עסקניה ופעיליה התכנסו היום (ב') בסוכתו של סגן ראש עיריית בית שמש שמואל גרינברג.

במהלך הכינוס התייחס ח"כ אורי מקלב לבחירות המוניציפאליות הצפויות להתקיים בעוד כשנה ואמר כי בסבב הנוכחי עמדתם של ה'יועצים מטעם' פחות תישמע.

״כל החיבורים הפוליטיים בשנה הקרובה יהיו רק על פי המדד מה יעזור לבני התורה. כל היועצים שאולי לבושים כמונו, בשעת ההכרעה יראו חומה בצורה ולא ניתן לשום אינטרס לחדור דרכה״, אמר מקלב.

בדבריו התייחס אף לחוק הגיוס העתידי ואמר כי "יש עוד פתרונות לפסיקת בג"צ אודות חוק הגיוס מלבד חוק ההתגברות, בחורף הקרוב ב"ה נקווה שתבוא הסוגיה אל פיתרונה". עוד הוסיף כי "אני אומר בוודאות מה שהיה הוא שיהיה לא ניתן לשום גורם לשנות את זה", אמר מקלב.

מקלב אף שיגר עקיצה לעבר אגודת ישראל החסידית ואמר כי "בשונה ממפלגות אחרות, אצלנו, ב'דגל התורה' בוחרים נצגים לא רק על פי הישגיהם אלא בעיקר על פי השקפתם ואיכותם".

ח"כ יעקב אשר עקץ את השר ליצמן המסרב להידבר עם יאיר לפיד בכל מחיר. "אנו מפלגה המונחית על ידי גדולי ישראל. יש זמנים שהורו לנו 'להקהות את שיניו' ולעיתים התירו לנו 'להתפלל עם העבריינים'. אך ישנה קבוצה שזוכרת רק את ההיסטוריה של החבטות. לא זו דרכנו", אמר.

ח''כ משה גפני אמר כי ''לא היה דבר אחד שלא התמודדנו איתו במהלך הקדנציה הנוכחית, גם בגיור וגם בגיוס. מאז ומעולם נתנו לשר הביטחון את היכולת לדחות את גיוסם של תלמידי הישיבות. שום דבר לא השתנה בחוק שהיה, לא השתנה בחוק שבוטל וגם לא ישתנה בחוק שעכשיו נעשה ושיש הסכמה רחבה לעשות אותו''.