חברי פרלמנט מהעולם: ישראל לא כובשת

משלחת של 26 חברי פרלמנט מסרה לשרה גילה גמליאל נייר עמדה לפיו אנטי-ציונות היא אנטישמיות ומי שמתייחס לישראל ככובשת הוא אנטישמי.

יוני קמפינסקי , י"ט בתשרי תשע"ח

חברי הפרלמנט עם גמליאל
חברי הפרלמנט עם גמליאל
צילום: אבי חיון

26 חברי פרלמנט מרחבי העולם חתמו היום (שני) על הצהרה לפיה לעם היהודי ישנה זכות חוקית לריבונות על כל אדמות ארץ ישראל, והצהרה לפיה המונח אנטי-ציונות הוא ביטוי של אנטישמיות.

כך, בין היתר, נכתב בנייר עמדה שהגישו חברי הפרלמנט מרחבי העולם לממשלת ישראל: "אנחנו מבקשים לדחות את כל ההצהרות המבקשות לשלול את הקשר של העם היהודי לישראל ולירושלים, וכן את מצג השווא של מדינת ישראל ככובשת, ולהדגיש את אופיו האנטישמי של השימוש הבלתי ראוי במונח אנטי-ציונות.

"אנו קוראים לממשלות, מוסדות ומנהיגים ברחבי העולם לאמץ כעניין של מדיניות רשמית את הגדרתה של האנטישמיות לפי מחלקת המדינה האמריקנית והברית הבין-לאומית של זיכרון השואה (IHRA), שאושרה על ידי מדינות אירופאיות רבות ובכך להכיר בכך שאנטי-ציונות היא ביטוי היכול לשמש כאמצעי אנטישמי''.

עוד נכתב בנייר העמדה, ''אנו תומכים במדינת ישראל ומכירים בזכות שניתנה לעם היהודי ובזכויותיה החוקיות לריבונות ולהגנה עצמית על כל אדמותיה ושטחה, תוך הכרה בצורך של בני כל הדתות, למען ישראל חזקה ומאוחדת, וירושלים בירתה הנצחית והמאוחדת".

השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל שקיבלה מידי הפרלמנטרים את נייר העמדה, אמרה כי "היום ציינו מאה שנה להצהרת בלפור וחמישים שנה לאיחוד ירושלים, ביחד עם חברי פרלמנט מ15 מדינות מרחבי העולם, שהגיעו על מנת להביע את תמיכתם במדינת ישראל.

''זו העת לעבור מהלכה למעשה ושכל המדינות יעבירו את השגרירויות שלהן לבירתנו הנצחית ירושלים", הדגישה גמליאל.

ביקור חברי הפרלמנט נעשה במסגרת הכנס השנתי השישי של השדולה הבינלאומית ''פרלמנטרים למען ישראל'' (IAF) שמתקיים השבוע במלון ממילא בירושלים.

שדולת הפרלמנטרים למען ישראל הינה ארגון גג המאגד את פעילותן של 36 שדולות פרו-ישראלית הפועלת בבתי הקונגרס האמריקניים, בפרלמנט האירופי ובפרלמנטים אחרים ברחבי העולם. השדולה הוקמה בשנת 2006 בקונגרס האמריקאי בשם "שדולת אוהבי ישראל".