הסקנדל ההוליוודי מביך את הדמוקרטים

שערוריית המפיק הארווי ויינשטיין: בחוגי הימין מצביעים על כך שהשמאל הפמיניסטי מחפה על עברייני מין מהשמאל.

גיל רונן , כ' בתשרי תשע"ח

הארווי ויינשטיין עם מישל אובמה. מימין: וופי גולדברג
הארווי ויינשטיין עם מישל אובמה. מימין: וופי גולדברג
צילום: רויטרס

שערוריית מפיק-העל ההוליוודי הארווי ויינשטיין מביכה את השמאל הדמוקרטי.

ויינשטיין פוטר ע"י החברה שהקים עם אחיו לאחר פרסום דבריהן של נשים שהאשימו אותו בהטרדה מינית ומעשים מגונים חמורים לאורך שנים.

בחוגי ימין מצביעים על היותו של ויינשטיין תורם דמוקרטי שהרבה להסתופף בחברתם של פוליטיקאים דמוקרטיים, כולל הילארי קלינטון וברק אובמה. כלי תקשורת שמרניים מאשימים את הממסד הדמוקרטי בצביעות, בכך שהוא מחפה על עברייני מין ממחנה השמאל, בעודו נלחם, כביכול, למען זכויות נשים.

"במשך 30 שנה, האיש הזה קיבל תשבוחות מהשמאל, מהליברלים, מהוליווד ומהדמוקרטים", אמר מגיש רשת "פוקס ניוז" הבכיר שון האניטי. האניטי ציין שעל פי אתר שמנטר את נאומי התודה של זוכי פרסי אוסקר, שמו של ויינשטיין נמצא במקום השני, ברשימת האנשים שזכו להכי הרבה תודות לאורך השנים. כוכבת הקולנוע מריל סטריפ אף כינתה את ויינשטיין "א-להים" בבדיחות דעת באחד מטקסי האוסקר, גילה האניטי.

הבדרנים שמגישים את תוכניות הלילה ברשתות הגדולות, ובדרך כלל עטים על סקנדלים עסיסיים כמו זה, ממעטים אף הם להשמיע בדיחות על ויינשטיין.

הרבה דמוקרטים "קיבלו ערימות של כסף מהארווי ויינשטיין", אמר האניטי, ורק היום, מעטים מהם מתחילים להחזיר את הכסף ולהעבירו לצדקה. הילארי קלינטון קיבלה מויינשטיין כ-44,000 דולר לאורך השנים, לפי האניטי. המפיק תרם יותר מ-36,000 דולר שנתרמו לקרן הניצחון של ברק אובמה, ובסך הכל מדובר ביותר משני מיליון דולר שתרם לדמוקרטים מאז שנת 2000.

"זה מה שאנחנו אומרים לכם מאז הבחירות", אמר האניטי לצופיו. "הליברלים טוענים שאכפת להם מזכויות נשים. אם זה הי הנכון, הילארי קלינטון והקרן המשפחתית שלה מעולם לא היו לוקחות כסף ממדינות כמו ערב הסעודית, קטאר, עומאן, כוויית, איחוד האמירויות – המדינות האלה מתייחסות לנשים באופן נוראי. הן הורגות גייז ולסביות. הן רודפות נוצרים ויהודים... כך שלשמאל יש זעם מוסרי סלקטיבי".

ניגוח הדמוקרטים בנושא הפמיניסטי הוא עניין חשוב מאוד עבור השמרנים, משום שהדמוקרטים נשענים במידה רבה על הקול הנשי הפמיניסטי, והם האמינו שהנשים יכניסו את הילארי קלינטון לבית הלבן ב-2016. ככל שהשמרנים מצליחים להנמיך את הלהט הפמיניסטי בקרב נשים, סיכוייהם לנצח בבחירות גדלים.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה