שעורי הבית: להכין "קמע" נאצי

מורה בחטיבת ביניים בג'ורג'יה ביקשה מהתלמידים ליצור קמע חדש למפלגה הנאצית. ההורים דורשים את פיטוריה.

ניסן צור , כ' בתשרי תשע"ח

צלב קרס (אילוסטרציה)
צלב קרס (אילוסטרציה)
צילום: פלאש 90

מורה בחטיבת הביניים "שילה" במחוז גווינט בג'ורגיה הפתיעה את תלמידיה כשבמהלך אחד השיעורים האחרונים, ביקשה מהם להכין כשעורי בית קמע למפלגה הנאצית.

"השנה היא 1935 והוטל עליכם ליצור קמע שייצג את המפלגה הנאצית באירועים שלה. חשבו על כל המידע שאתם יודעים על המפלגה הנאצית והיטלר וייצרו קמע עבורם. עליכם לייצר איור צבעוני של הקמע ולתת לו שם. עליכם גם לכתוב הסבר מדוע בחרתם בקמע הזה על מנת לייצג את המפלגה הנאצית", אמרה המורה לתלמידים הנדהמים.

הוריהם של התלמידים, ששמעו על שעורי הבית הלא שגרתיים שהטילה המורה על ילדיהם, פנו בתלונה להנהלת בית הספר וביקשו לפטר באופן מיידי את המורה. "כאשר מדברים על קמעות, הן נועדו ליצור שמחה, לקדם משהו. לעשות קמע עבור המפלגה הנאצית? מה בדיוק אנו מקדמים או חוגגים כאן?", שאלה ג'יימי בראון, אחת מהורי התלמידים בג'ורג'יה.

היא הוסיפה, "אני חושבת ששיעורי בית על הנאצים אינם מתאימים לבית ספר בארה"ב, במיוחד בזמנים כאלו. עלינו להסתכל על דברים שמאחדים אותנו ולא על דברים שמפרידים אותנו מהמין האנושי. אני יכולה רק לדמיין את הכאב של תלמידים ממוצא יהודי בבית הספר שהוטל עליהם לאייר דבר משפיל לא רק עבורם אלא עבור גזע שלם של בני אדם, רק מפחד כי הם יקבלו ציון נכשל".

הנהלת בית הספר מסרה כי הנושא נמצא תחת חקירה, וכי שעורי הבית על הנאצים לא אושרו על המחלקה ללימודים חברתיים בבית הספר.