בכירים בליכוד מגבים את מאבק הבניה

שורת בכירים במפלגת השלטון מעניקה גיבוי למאבק למען הפשרת הבניה בשטחי יהודה ושומרון, זאת על רקע סדר היום הדל לישיבת מועצת התכנון

עדו בן פורת , כ' בתשרי תשע"ח

אדלשטיין, דגן והרב בן דהן בהרמת הכוסית אמש
אדלשטיין, דגן והרב בן דהן בהרמת הכוסית אמש
צילום: רועי חדי

שרי הליכוד ובכירים נוספים בימין מעניקים גיבוי למאבק אותו מוביל ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, בנושא הבנייה ביהודה ושומרון.

נזכיר כי לאחר שפורסם היום (שלישי) סדר היום של ישיבת מועצת התכנון העליונה בשבוע הבא התברר כי רק כ-800 יחידות דיור בכל שטחי יו"ש צפויות להיות מאושרות בישיבה לבנייה מיידית.

תמיכת הבכירים מגיעה לאחר שגורמים בכירים בסביבת ראש הממשלה תקפו את ראש מועצת שומרון אשר הודיע כי יילחם על הבניה וטענו שהוא דורש בנייה ביו"ש ממניעים אישיים.

שר התחבורה ח"כ ישראל כץ נשא דברים בפני תושבי הר ברכה באירוע חנוכת שכונה חדשה בהר ברכה אמש ואמר: "אני רוצה להגיד לך יוסי אתה עכשיו בחזית. חזית שצריכה לפעול כמה שיותר למען בנייה יהודית ביהודה ושומרון. כמה שיותר כבישים עוקפים מצילי חיים. כמה שיותר איזורי תעשייה. אני אתך"

גם שר הרווחה ח"כ חיים כץ הוציא הודעה בנושא ואמר, "יוסי דגן וראשי המועצות ביו״ש הם השותפים הטבעיים של הממשלה הלאומית. חבל לי מאוד לראות שהתחושות שלהם לא טובות. הממשלה חייבת לתת לזה מענה. צריך לבוא לקראת ההתיישבות בנושא הביטחון בכבישים והבנייה. אסור שתהייה תחושה של אי קיום הבטחות בין שותפים".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נשא דברים אמש בהרמת כוסית של יושבי ראש הישובים בשומרון ואמר: "אומרים לנו לחכות לעיתוי. תמיד העיתוי לא נכון. מבטיחים הבטחות ואז מתברר שהעיתוי לא נכון. אז העיתוי אף פעם לא נכון אם אנחנו לא יודעים מה אנחנו רוצים. ואנחנו רוצים בנייה בארץ ישראל ובשומרון בפרט".

סגן שר הביטחון, ח"כ אלי בן דהן, ציין את החשיבות של הכבישים העוקפים, "כביש עוקף חווארה כביש חשוב מחבר את ההתיישבות בשומרון. סיימנו תכנון אנחנו מחכים לתקציב ומאמינים שנקבל אותו. ארץ ישראל שלנו ולא של עם אחר".

שורה של ראשי הרשויות ביו"ש הודיעו גם הם על תמיכה במאבק ביניהם ראש מועצת גוש עציון וראש מועצת בית אריה.

דגן עצמו נשא אמש דברים בהרמת הכוסית ואמר: "לצערי זו מלחמת אין ברירה. לא די בזה שמושכים אותנו באף כבר 20 שנה. עם כבישים שמבטיחים שייסללו ולא סוללים. עם ישובים שהוקמו בהחלטת ממשלה לפני 20 שנה ומחכים לאישורים. עם טענות הזויות מדוע לא ניתן לבנות איזורי תעשייה. אלא שגם מנסים בו זמנית להציג מצג שווא כאילו יש בניה. אם יהיה צורך אנחנו נצא למחות מייד אחרי החג מול ראש הממשלה בנושא הזה".