נאמן: חייבים לשנות את השיטה

ראש מועצת גוש עציון מברך על אישורי הבניה המתוכננים בגוש עציון, אך דורש להפסיק את השיטה בה אישורי הבניה מתקבלים "מעבר לים".

חזקי ברוך , כ' בתשרי תשע"ח

לשנות את השיטה. שלמה נאמן
לשנות את השיטה. שלמה נאמן
צילום: אלירן אהרון

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, התייחס הערב (שלישי) לסערה שפרצה בעקבות פרסום סדר יומה של ישיבת מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי בשבוע הבא.

"אנחנו לומדים את סדר היום של מועצת תכנון עליונה שאמורה להתכנס בשבוע הבא. אין ספק שמדובר בהישג משמעותי להתיישבות בהשוואה ל'שנות הרעב' שחווינו בתקופת אובמה", מציין נאמן.

לדבריו, "בישיבה צפויים לאשר בניית יחידות דיור בגוש-עציון, זהו צעד קטן אך משמעותי בפיתוח ובניית הגוש. אנחנו צפויים לקבל אישורים לבניית 651 יחידות בישובי מזרח ומערב בשלבים שונים. אין ספק שהמאבק שהובלנו לאחר שבישיבת מת"ע הקודמת לא קיבלנו ולו יחידת דיור אחת נשא פרי".

"אנחנו לא מורידים לרגע את הרגל מהגז ונמשיך לפעול כדי לוודא שכל מה שיאושר בשבוע הבא, יבנה בהקדם האפשרי ובמקביל להמשיך בתכנון ואישור אלפי יחידות דיור נוספות", הוסיף.

"יחד עם זאת הציפיה האמיתית של אזרחי ישראל החוגגים 50 שנה לחידוש ההתיישבות ביהודה ושומרון - היא שינוי השיטה", הדגיש נאמן, "לא נוכל להשלים יותר עם העובדה שכל בית יהודי כאן צריך לקבל אישור מיוחד מעבר לים. מדובר כאן לא רק בהמשך עלבון לאומי אלא לא פחות מפגיעה בעצמאות ישראל על אדמתה. זכותנו וחובתנו לבנות את הארץ הזאת, ליישב אותה ולהיות ריבון בה. אין אנו כופרים בהישגי ראש ממשלה אלא דורשים לצד המשך המאבק על כל בית, כביש ומפעל נוסף, להוביל מהלך אמיץ לשינוי עומק. זה מגיע לחצי מיליון מתיישבים וזה מגיע לעם ישראל לדורותיו! אנחנו חייבים להיות הריבון בארץ הזאת".