ברגע האחרון: מסי וארגנטינה במונדיאל

זה היה קרוב, אך התעוררות מאוחרת של ליאו מסי שכבש שלושה שערים במשחק האחרון של קמפיין המוקדמות, העלה את נבחרת ארגנטינה למונדיאל

נרי וייס , כ"א בתשרי תשע"ח

מסי. סוף סוף הצדיק את הציפיות
מסי. סוף סוף הצדיק את הציפיות
צילום: רויטרס

אי אפשר בלעדיו. הלילה (בין שלישי לרביעי) בשניה ה-37 למשחק הכדורגל בין נבחרות אקוודור וארגנטינה, עצרו את נשימתם אלפי אוהדי הכדורגל ברחבי העולם כולו. היה זה כשהנבחרת המארחת עלתה ליתרון מפתיע משער של רומאריו איבארה לאחר טעות בהגנת הנבחרת הארגנטינאית, במשחק שהיה האחרון של שתי הנבחרות בקמפיין מוקדמות המונדיאל 2018.

משמעות הדבר היה כי נבחרתו של הכדורגלן הטוב בעולם, ליונל מסי לא תעפיל לראשונה מזה שנים רבות לטורניר גביע העולם, המונדיאל 2018 שיתקיים בקיץ הבא ברוסיה.

או אז התעורר "הפרעוש" מסי ועם שלושער גדול העלה לבדו ובמו רגליו את נבחרתו למונדיאל נוסף, על אף יכולת חלשה מאוד לאורך קמפיין מוקדמות המונדיאל.

למעשה, לנבחרת הארגנטינאית היה מספיק תיקו בכדי להעפיל לפלייאוף מול נבחרת ניו-זילנד, והניצחון על הנבחרת האקוודורית מעלה אותה אוטומטית אל טורניר גביע העולם היוקרתי.

מסי וחבריו לנבחרת הגיעו לחוצים למשחק האחרון בקמפיין מול הנבחרת האקוודורית, בידיעה שהפסד ישלח אותם לראות את משחקי המונדיאל לראשונה מזה זמן רב מהבית. מהפך של הכוכב הגדול של הנבחרת, שאמנם נמצא בכושר הבקעה מצויין במדי קבוצתו, ברצלונה הקטאלונית אך בנבחרת לא מצליח לשחזר את היכולת הזו, עם צמד מהיר בדקות ה-12 וה-20 שלחו את הנבחרת הארגנטינאית להפסקת המחצית ביתרון ועם מעט אוויר לנשימה. שער נוסף של מסי בדקה ה-62 השלים סופית את המשימה והעלה את ארגנטינה אל מונדיאל 2018.

הרבה חובבי כדורגל בעולם כולו תהו היכן נעלם הכוכב הארגנטינאי ומדוע הוא אינו מספק את הסחורה במדי הנבחרת הלאומית שלו, הלילה הוא סיפק ועוד איך עם שלושער שמעלה את ארגנטינה ברגע האחרון לטורניר גביע העולם היוקרתי.

על הדרך הפך מסי למלך שערי כל הזמנים במוקדמות דרום אמריקה עם 21 שערים.

לא רק ארגנטינה עלתה לטורניר גביע העולם ברגע האחרון, גם יתר חברותיה הדרום אמריקאיות עשו את זה בדרמה גדולה כשברזיל הדיחה את צ'ילה עם ניצחון 0:3, ופרגוואי הודחה אף היא עם הפסד 0:1 לוונצואלה הקטנה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il