"הניצחון על באמברג - צעד משמעותי"

מאמן מכבי תל אביב, נבן ספאחיה, מסכם בסיפוק את ניצחון היורוליג הראשון העונה ולא חוסך מחמאות גם מהמפסידה.

ניצן קידר , כ"ב בתשרי תשע"ח

נבן ספאחיה באימון הבכורה
נבן ספאחיה באימון הבכורה
צילום: ניצן קידר

מאמן מכבי תל אביב נבן ספאחיה נשמע מרוצה מאוד לאחר הניצחון של קבוצתו על באמברג 88-71, בפתיחת משחקי היורוליג.

"זה ניצחון חשוב לנו אחרי הקיץ שעברנו והושג מול קבוצה מצויינת. ההופעה המדהימה של פייר ג'קסון עזרה לנו לנצח במשחק הזה ועשינו עבודה נהדרת ברבע האחרון. ההגנה הייתה המפתח לניצחון", אמר המאמן.

הוא הוסיף כי בחלקים מהמשחק היה נראה שיש בעיות וציין כי "הקבוצה הזו לא שיחקה יחד אף פעם ביורוליג ויש לנו שבעה שחקנים ששיחקו הערב לראשונה במפעל הזה. הניצחון הוא צעד משמעותי עבורנו".

הוא התייחס ליום המצויין של פייר ג'סון ואמר, "אני מכיר את פייר ושכנעתי אותו לוותר על ה-NBA. אם הוא ימשיך לשחק כדורסל כזה, הדלת תהיה תמיד פתוחה בפניו לשם. הוא היה מצוין התקפית. זה רק משחק ראשון, אף אחד לא הולך לנצח או להפסיד באוקטובר. באסקוניה ואולימפיאקוס? יש לנו משחקים בליגה ואנחנו חושבים על זה, לכן לא אדבר על המשחקים הבאים ביורוליג".

פייר ג'קסון, ללא ספק כוכב המשחק שסיים אותו עם 27 נקודות (5 שלשות ב-100 אחוזי קליעה) והוסיף 7 ריבאונדים ו-9 אסיסטים אמר בסיום, "הפתח שלנו היה שהתחברנו. יש לנו קבוצה נהדרת, המאמנים עושים עבודה מצויינת ואנחנו מיישמים את התוכניות שלהם".

הוא הוסיף, "אני משחק כדורסל כל החיים ובמימדים אני קטן, לכן אני צריך לעשות הרבה טוב".

מייקל רול, שהפגין גם הוא משחק מצויין אמר, "במשך שלושה וחצי רבעים נצמדנו לתוכנית שלנו, היה משחק קשוח. זה רק משחק אחד וכולם בקבוצה חדשים פחות או יותר, כך שאנחנו שמחים מהניצחון הראשון".

המאמן המפסיד, אנדריאה טרינקיירי סיכם, "אחרי 33 דקות בהן עשינו עבודה טובה, לא הצלחנו בדקות הסיום להתמודד עם מכבי. הם נתנו כמה סלים יפים ואנחנו עשינו טעויות".

"יש לנו עוד עבודה לעשות כדי לחבר את הקבוצה הזו. אני לא מודאג יותר אחרי ההפסד מאשר לפני המשחק - כי הצוות הזה רק בתחילת הדרך", אמר טרינקיירי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il