"אסור לממשלת ישראל לפספס פעם נוספת"

שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד, אמר בהקפות השניות בת"א כי כפי שהעם כולו מאוחד בשמחת תורה, כולם מאוחדים בדרישה להשבת גופות הבנים.

ניצן קידר , כ"ג בתשרי תשע"ח

שמחה גולדין
שמחה גולדין
צילום: עופר עמרם

שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין הי"ד, דיבר במהלך ההקפות השניות המרכזיות שנערכו בתל אביב אמש (חמישי) על העיתוי יוצא הדופן והדרישה מהממשלה להביא להשבת גופות הבנים המצויות בשבי חמאס.

"אנחנו פה לזכור ולהחזיר. הקפות שניות בכיכר רבין זה מפגן האחדות הגדול ביותר בעם ישראל. כולם פה. דתיים וחילוניים. הדר גולדין ואורון שאול לא פה", אמר האב.

הוא הצהיר כי "אסור לממשלת לפספס פעם נוספת. אסור שיקרה בעזה כלום לפני החזרת החיילים לארצם. זו הדרישה של העם, זו הדרישה של הלוחמים, זו הדרישה של המשפחות. זו המצווה. זו הרעות".

"עם ספר התורה, ויחד עם כל עם ישראל, אנחנו נשלים את המשימה. לא לפחד ללחוץ, לא לפחד להעמיד את הערכים שלנו לפני הכל", סיכם שמחה גולדין.

נציין כי הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף ונשיא מועצת הרבנות הראשית הרב דוד לאו, קראו לציבור להקדיש את ההקפה השלישית בשמחת תורה ובהקפות שניות להדר גולדין ואורון שאול הי"ד.

הרבנים הראשיים קראו להקדיש את ההקפה השלישית "למען אחינו שמקומם לא נודע... ולהזכיר בתחילת ההקפה שאנו מתפללים ומקווים לשובם בקרוב של אורון שאול והדר גולדין ושאר הנעדרים בישראל".