רג'וב מזהיר מבנט וסמוטריץ'

"הפה שלו מפיק שנאה וגזענות. הקו של בנט הוא סכנה קיומית עבורכם. עליכם להכיר בעובדות בשטח ולשנות דיסקט", אמר בכיר הפתח.

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ח

רג'וב משמאל
רג'וב משמאל
צילום: Miriam Alster/Flash90.

ג'יבריל רג'וב, בכיר ברשות הפלסטינית, התראיין לתכנית "פגוש את העיתונות" והתייחס ל"הסכם הפיוס" בין הרשות הפלסטינית למחבלי החמאס.

"חמאס הוא חלק מהעם הפלסטיני ואנחנו נמשיך בתהליך של פיוס", אמר לרינה מצליח. רג'וב נשאל על העובדה שההסכם אינו קורא לפירוק חמאס מנשקו, "נתניהו מחפש תירוץ, הוא רוצה שהפילוג ימשיך", אמר. "תנו לנו לבנות קואליציה פלסטינית לפי מה שאנחנו מאמינים, מצרים שעוזרת זה צריך להיות מסר ישיר וברור לכולם - שמצרים מחויבת ליציבות ולשלום".

בעוד חמאס ממשיכה בסירובה להכיר בלגיטימיות של מדינת ישראל, רג'וב טען כי גם בממשלת ישראל אין אף חברת קואליציה שמכירה בעצם קיומו של העם הפלסטיני. "עד עכשיו אנחנו לא יודעים מי מוביל, ביבי או בנט?", תהה רג'וב. "יש חמישה מיליון בני אדם שחיים תחת כיבוש. תנו לנו לנהל את העניינים שלנו. השאלה צריכה להיות מופנית לצד השני לממשלת ישראל".

רג'וב המשיך במתקפה נגד בנט, שקרא לנתק כל מגע עם הרשות הפלסטינית בעקבות חתימת ההסכם ולבטל פרויקטים שונים שאושרו בשנתיים האחרונות.

"בנט וסמוטריץ' יובילו אתכם לאסון", האשים. "אתם מנסים לדכא אותנו מאז 67, אבל אל תצפו לדגל לבן מצדנו. הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל הפה שלו מפיק שנאה וגזענות. הקו של בנט הוא סכנה קיומית עבורכם. עליכם להכיר בעובדות בשטח ולשנות דיסקט".