הסטודנטים האוסטרים נגד חרם על ישראל

ארגון הסטודנטים הלאומי במדינה גינה את תנועת ה-BDS ואף אימץ החלטות חדשות למאבק באנטישמיות.

ניסן צור , כ"ז בתשרי תשע"ח

תנועת ה-BDS. הסטודנטים האוסטרים נגדה
תנועת ה-BDS. הסטודנטים האוסטרים נגדה
צילום: רויטרס

איגוד הסטודנטים הלאומי באוסטריה גינה את תנועת ה-BDS וקרא ש"לא להעניק לה תרומות או מקום לקיום אירועים" באוסטריה.

החלטת של איגוד הסטודנטים התקבלה פה אחד, ללא מתנגדים ועם נמנע אחד בלבד. כמו כן, החליט איגוד הסטודנטים האוסטרי לאמץ את החלטת "כוח המשימה הבינלאומי להנצחת זכר השואה" שקבע כי הגדרת האנטישמיות היא "שלילת זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית".

איגוד הסטודנטים היהודים באוסטריה בירך על ההחלטה. "זהו צעד גדול במלחמה נגד אנטישמיות, ואנו שמחים מאוד שלאחר מאמצי השכנוע שלנו, כמעט כל הפלגים באיגוד הסטודנטים האוסטרי תמכו בהחלטה".

חברי האיגוד היהודי הודו במיוחד לעמיתיהם מתנועת "הירוקים וסטודנטים אלטרנטיביים" באיגוד האוסטרי בשל "תמיכתם המתמשכת במאבק נגד כל גילויי וסוגי האנטישמיות".

בהודעה שפירסמו לפני ההצבעה באיגוד הסטודנטים האוסטרי, גינו חברי תנועת "הירוקים וסטודנטים אלטרנטיביים" את הקמפיין האנטישמי של תנועת BDS באוסטריה ואמרו כי "אנו מחוייבים לפעול נגד האנטישמיות ונגד התפשטות ה-BDS במוסדות להשכלה גבוהה באוסטריה".

ההחלטה של איגוד הסטודנטים האוסטרי מצטרפת להחלטה דומה שאימצה מועצת הסטודנטים באוניברסיטת לייפציג בגרמניה בשנה שעברה, שגינתה את תנועת החרם על ישראל. "מטרת תנועת ה-BDS תואמות לקמפיינים האנטישמיים של מאות השנים שעברו ומבטאת שוב את הסלוגן הנאצי 'אל תקנו מיהודים בגרמניה'".