תנאי השחרור בוטלו - הצעיר נעצר שוב

בית המשפט ביטל את תנאי השחרור וההגבלות שהוטלו על אחד הפעילים הבולטים בנוער הגבעות. המשטרה החליטה לעצור אותו עם צאתו מהדיון.

אלירן אהרון , כ"ז בתשרי תשע"ח

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: אלירן אהרון

אחד הפעילים הבולטים בנוער הגבעות נעצר היום (שלישי) עם סיום דיון בעניינו בבית משפט השלום בירושלים.

תחילת הפרשה לפני מספר חודשים, אז שוחרר הצעיר מחקירת שב"כ וקיבל צו מעצר בית מנהלי בבית סבתו שבדרום הארץ- יחד עם צו הרחקה מנהלי מירושלים ומיהודה ושומרון.

סבתו של הצעיר התנגדה לשהייתו בבית - והוא נעצר בחשד להפרת הצו אך שוחרר למעצר בית במקום אחר בהוראת בתי המשפט שמתחו ביקורת על התנהלות המדינה.

אלא שהצו הסתיים ולאור זאת ביקש הצעיר באמצעות עורך דינו, איתמר בן גביר, לבטל את תנאי השחרור שכללו מעצר בית לילי והרחקה מירושלים שנקבעו בהתאם לצו.

הבוקר, דקות לפני הדיון, מסרו שוטרים לצעיר צווים חדשים הכוללים מעצר בית לילי בבית הוריו בירושלים וכן הרחקה מיהודה ושומרון.

בדיון שהתקיים בפני השופט דוד שאול גבאי ריכטר, התנגדו נציגי המדינה לביטול התנאים. זאת על אף שבתנאים נכללה גם הרחקה מירושלים, דבר שהיה מונע מהצעיר לקיים את הצו המנהלי החדש שניתן לו דקות לפני הדיון.

השופט קיבל את טענות סנגורו של הצעיר, עו"ד בן גביר, וקבע כי החומר החסוי שהוצג בדיון אינו רלוונטי וכי כאשר מסתיימים הצווים אין סיבה שהצעיר יוותר בתנאים מגבילים שנקבעו. דקות לאחר הדיון נעצר הצעיר בחשד להפרת הצווים המנהליים נגדו.

עו"ד בן גביר מסר בתגובה, "המשטרה אף פעם לא ידעה להפסיד אבל נדמה שבכל פעם נחצים קווים חדשים. לא ייתכן שבית משפט יבטל את התנאים והמשטרה כנקמה תעצור את הצעיר בחשד להפרות התנאים שבוטלו. ככל שהצעיר לא ישוחרר בזמן הקרוב ניאלץ לתבוע את המשטרה", הוסיף בן גביר.