רכב הסעות פרץ מחסום רכבת

גבר בן 46 נורה ונהרג ברחוב בן יהודה בעיר לוד. שלושה מקרוביו נסעו במהירות ברכב מסחרי לזירה, פרצו מחסום ונפגעו מרכבת חולפת.

ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשע"ח

זירת התאונה
זירת התאונה
צילום: איחוד הצלהטוען....

איסמאעיל אזברגה בן ה-46, תושב לוד, נורה הערב (יום ג') למוות ברחוב בן יהודה בעיר. צוות של מד"א פינה אותו במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא בצריפין, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

שלושה מבני משפחתו של הגבר שנורה קיבלו דיווח על הירי, ובעקבות כך נסעו במהירות לזירה. במהלך נסיעתם הם פרצו מחסום ברחוב דרכי משה בעיר ונפגעו מרכבת חולפת. אחד מהם נפצע קשה ושניים נפצעו בינוני. המשטרה חוקרת את נסיבות הרצח והתאונה הקשה.

אורן קיינר ורפי פרג'ון, פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו גבר מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים אסף הרופא כשמצבו אנוש".

תשע דקות לאחר אירוע הירי התקבל במד"א דיווח על רכב מסחרי שנפגע מרכבת בלוד. חקירה ראשונית העלתה כי נוסעי הרכב המסחרי היו כאמור בדרכם לזירת הירי של קרוב משפחתם, פרצו מחסום ונפגעו מרכבת חולפת.

שמשותיהם של אמבולנס וניידת טיפול נמרץ שהגיעו לטפל באירוע הירי בלוד ובתאונת הרכבת בעיר נופצו. אחת השמשות נופצה על ידי בני משפחה בזמן שהגיעו עם פצוע הירי לבית החולים אסף הרופא, והשמשה השנייה במהלך הטיפול בפצועי התאונה.

מרכבת ישראל נמסר: "רכב שניסה לחצות מפגש כביש מסילה שלא כחוק ובניגוד לאמצעי הזהירות סמוך ללוד נפגע ככל הנראה מרכבת חולפת. למקום נקראו משטרת ישראל וכוחות הצלה. אין נפגעים מקרב נוסעי הרכבת. לפי שעה הרכבות מדרום יסיימו את נסיעתן בתחנת לוד ומצפון בתחנת תא ההגנה. לתחנות הללו הוזמנו אוטובוסים למען הנוסעים.

"במפגש כביש ומסילה המדובר כל אמצעי ההזהרה והבטיחות פעלו כנדרש לפני הגעת הרכבת - המחסום היה למטה, הרמזור המקדים פעל וכך גם האמצעים האחרים. ככל הנראה הרכב עקף את המחסום ובא מהנתיב הנגדי, כדי להספיק לעבור בטרם תגיע הרכבת".טוען....