נתקעו בארה"ב: מכבי חיפה הובסה 61:90

אחרי מסע משחקי הראווה מול קבוצות ליגת הכדורסל הטובה בעולם, חזרה חיפה לליגת העל הישראלית וחטפה תבוסה באשדוד עם 61:90

נרי וייס , כ"ח בתשרי תשע"ח

אשדוד הביסה את חיפה הערב
אשדוד הביסה את חיפה הערב
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

נחיתת חירום. קבוצתו הראשונה של ברד גרינברג בישראל, מאמן מכבי אשדוד/באר טוביה כיום, הייתה מכבי חיפה אותה הוא הוביל לזכייה בתואר היחיד בתולדותיה: אליפות המדינה בעונת 2012/13.

ניצחונו האחרון כמאמן בארץ של גרינברג, עת אימן את הפועל ירושלים היה על מכבי חיפה. הערב (רביעי) השיג גרינברג ניצחון נוסף על הירוקים מחיפה, להם זה היה משחקם הראשון העונה בליגת העל הישראלית.

הירוקים מחיפה שחזרו בתחילת השבוע לארץ, אחרי מסע משחקי ראווה מול קבוצות מליגת ה-NBA ובשל כך פתחו את העונה הרשמית מאוחר יותר מכל קבוצות הליגה, חטפו תבוסה גם בישראל ולא רק מול קבוצות מליגת הכדורסל הטובה בעולם.

אשדוד שבמשחקה הראשון לעונה החדשה, לפני שבוע וחצי מול גלבוע/גליל איבדה יתרון בדקה האחרונה והפסידה בתום הארכה, הוציאה את כל זעמה על הירוקים מחיפה המסכנים כשכבר לאחר 10 דקות ראשונות של משחק הובילו בהפרש דו-ספרתי, עם 17:27.

האשדודים לא עצרו גם ברבע השני, ואף להפך כשהגדילו את ההפרש עם שלשות של אריאל וסלים קלים של לי ולורי שהורידו את המארחים להפסקת המחצית עם יתרון גדול, 25:51.

המחצית השניה נפתחה בדיוק כמו שזו הראשונה הסתיימה עם שלשה של האשדודים שהעלתה את ההפרש למעל 30 נקודות. המארחים לא הורידו גם הפעם את הרגל מהגז ואל הרבע האחרון שהיה מיותר כולו ירדה אשדוד ביתרון בן 30 נקודות, עם 41:71.

בסיום, 61:90 לצהובים מאשדוד שעלו למאזן של ניצחון אחד והפסד אחד. הירוקים עם פתיחת עונה אותה ירצו לשכוח במהרה ויקוו כי אחרי מנוחה קצרה ממסע משחקי הראווה, ישובו במהרה לעשות את ההתאמות לליגת העל הישראלית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il