חזן: לא קל להיות מילואימניק סטודנט

ח"כ אורן חזן (הליכוד) יגיש הצעת חוק חדשה שתעניק ארבע נקודות זכות אקדמיות לסטודנטים המשרתים במילואים

ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תשע"ח

מוכנים למילואים
מוכנים למילואים
צילום: דובר צה"ל

לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית שתחל בשבוע הבא הגיש חה"כ אורן חזן (הליכוד) הצעת חוק חדשה שתעניק ארבע נקודות זכות אקדמיות לסטודנטים המשרתים במילואים, באם שירתו מעל ל-10 ימי מילואים בשנה אחת.

על פי חוק זכויות הסטודנט, חלה חובה על מוסדות אקדמיים להקל על סטודנטים המשרתים במילואים. דבר זה נעשה בדרך כלל באמצעות קביעת מועדי בחינה מיוחדים, דחייה במועדי הגשת עבודות ועוד.

בנוסף לכך, תקנון "המועצה להשכלה גבוהה להתאמות לסטודנטים המשרתים בשירות מילואים" קבע כי מוסדות המעניקים 2 נקודות זכות אקדמיות לסטודנטים הפועלים למען החברה במסגרות שונות רשאים להעניק אותן גם לסטודנטים המשרתים במילואים. בפועל, רוב מובהק של המוסדות אינו מאפשר לסטודנטים לממש זכות זו.

חזן אמר הבוקר, "לא קל להיות מילואימניק בישראל ועוד יותר לא קל להיות מילואימניק סטודנט, כאשר לעיתים עצם שירות המילואים פוגע בסיכויי ההצלחה בלימודים האקדמיים".

"לצערי, המוסדות האקדמיים כמעט ולא עושים דבר על מנת להקל או לפחות למזער את נזקי הפגיעה בלימודיהם של המילואימניקים. לכן אין מנוס מכך שהמחוקק יתערב בנעשה ויכפה על האקדמיה לפעול למזעור הנזקים. הצעת החוק הנ"ל היא דוגמה להתערבות שכזו. החברה צריכה ללמוד לדעת גם לתת לאנשים היקרים הללו – לא רק לדעת כיצד לקחת מהם".