שלמה נאמן:
"מודה על הבנייה; לסלול כבישים חדשים"

ראש מועצת גוש עציון תומך במחאת ראשי המועצות הדורשים סלילת כבישים חדשים ביו"ש ושיפור התשתיות בהתיישבות "לשנות את היחס לחבל הארץ"

עדו בן פורת , כ"ט בתשרי תשע"ח

שלמה נאמן
שלמה נאמן
צילום: אלירן אהרון

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, מברך על אישורי הבנייה שניתנו בימים האחרונים וקורא להתמקד במקביל לבנייה גם בשיפור התשתיות ביהודה ושומרון.

״אני נרגש לברך על המוגמר ולדווח על ההחלטות של מועצת התכנון העליונה המקדמות ומאשרות בניה חדשה בגוש עציון. ללא ספק גולת הכותרת היא קידום תכנית רחבה של קיבוץ כפר עציון במסגרתה אושרו 44 יחידות דיור שבעצם מקדמות ומאפשרות בניה של כ-110 יחידות חדשות״, אמר נאמן.

הוא סיפר גם כי אושרה תכנית לבניית 300 יחידות דיור מוגן לגיל הזהב בכפר עציון. ״בנוסף אושרו 68 יחידות באלעזר, 146 בנוקדים, 206 בתקוע, 84 בכפר אלדד, וכ- 17 יחידות במסגרת קידום הפתרון של נתיב האבות שאני מציין עם צביטה גדולה בלב. בחשבון גס מדובר באישור של שלבים שונים של כ-900 (!) יחידות דיור חדשות במרחבי הגוש.

״ללא ספק יש על מה להודות לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, לשר הביטחון אביגדור ליברמן, לשרי ממשלת ישראל והקבינט, וכן לפקידי המנהל האזרחי בקידום כל התכניות הללו. הישג מרשים זה אינו דבר מובן מאליו ואנחנו נעקוב מקרוב ונפעל בכל הכוח כדי לממש בשטח בהקדם את ההחלטות שהתקבלו״.

עם זאת, הדגיש נאמן כי ״בשנת ה-70 למדינת ישראל, כאשר מתוכן חלפו כבר 50 שנה מאז ששבנו לגוש עציון ולשאר חבלי המולדת ביהודה ושומרון, ונבנה כאן מפעל התיישבות אדיר של כחצי מיליון נפש – מתחייב שינוי אסטרטגי״.

לדבריו לא ניתן להמשיך בשיטה הישנה, ״ולכן אני מצטרף לקריאה של חבריי, ראשי מועצות יהודה ושומרון- על הממשלה ועל העומד בראשה לעשות כל מה שביכולתם כדי לקדם בניית כבישים ותשתיות ולשנות מהותית את היחס להתיישבות ולחבל ארץ שלנו״.