מי פוגע בילדים יותר, אבות או אמהות?

תמונת האבא המתעלל שח"כ מרב מיכאלי מציירת נשענת על שקר גס. הנה נתוני אמת המפתיעים לגבי פגיעות בילדים.

גיל רונן , ל' בתשרי תשע"ח

התעללות (אילוסטרציה)
התעללות (אילוסטרציה)
Thinkstock

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) חשפה את דעותיה האמיתיות בתוכנית טלוויזיה אוסטרלית, והציבור בישראל הגיב בשאט נפש. פתאום, הרבה אנשים מבינים את מה שאנחנו אומרים פה כבר שנים ארוכות: השמאל הקיצוני הפמיניסטי שואף לפרק את התא המשפחתי.

הרגע הזה מהווה הזדמנות שבה ניתן להסביר כיצד מיכאלי וחברותיה בזרם הניאו-מרקסיסטי מצליחות להציג לציבור ולמחוקקים תמונה מעוותת של המשפחה הגרעינית כמקום נורא שבו הגברים שולטים ביד רמה בנשים ובילדים, ומתעללים בהם פיזית ומינית.

מיכאלי וחברות אחרות באסכולה – יותר נכון, בכת – הפמיניסטית הרדיקלית משתמשות בלהטוטי מילים ומצטטות מחקרים שלא באמת קיימים בכדי לגרום לנו לחשוב שמרבית הפגיעות בילדים נעשות ע"י אבותיהם. ואולם, מחקרי האמת מראים תמונה שונה לחלוטין.

מספרים מבהילים שקל לזכור

"אחד מתוך חמישה ילדים סובל התעללות מסוג כלשהו", טענה מיכאלי באולפן הטלוויזיה האוסטרלית. כהרגלן של תועמלניות הפמיניזם, היא לא סיפקה נתון ממשי, ולא סיפקה אסמכתא מחקרית, אלא הפריחה לאוויר אמירה ערטילאית עם מספר שקל לזכור אותו – מספר שנועד להבהיל.

לא ידוע לנו על נתונים אמינים לגבי ההתעללות בילדים בישראל. הארגונים הידועים אשר פועלים, כביכול, למען זכויות הילדים, אינם ארגונים אמינים והם משתפים פעולה עם הממסד הפמיניסטי והאנטי-משפחתי מזה שנים ארוכות.

נישען אפוא על נתונים רשמיים של משרד הבריאות בארה"ב, בהנחה שאין סיבה לחשוב שתופעת ההתעללות בילדים שונה באופן מהותי בישראל ובארה"ב.

רוב ההתעללות בילדים: הזנחה
צילום מסך, אתר משרד הבריאות של ארה"ב

נביא לכם שני נתונים חשובים. האחד – הפגיעה בילדים מחולקת ע"י המומחים לשלוש קטגוריות עיקריות: הזנחה, התעללות פיזית והתעללות מינית. קטגוריית ההזנחה היא הגדולה ומהווה כ-75% מכלל מקרי ההתעללות, על פי הדו"ח. הקטגוריה השניה בגודלה (כ-17%) היא ההתעללות הפיזית והשלישית היא ההתעללות המינית, המהווה כ-8% מהמקרים (ראו צילום המסך, הלקוח מתוך דו"ח משרד הבריאות של ארה"ב משנת 2014 על התעללות בילדים).

הנתון השני: בקטגוריית ההתעללות המינית, יותר פגיעות מבוצעות ע"י אבות מאשר ע"י אמהות, כצפוי. אבל בקטגוריות האחרות, יש יותר אמהות שפוגעות מאשר אבות, ובסך הכל, אמהות מבצעות פי שתיים מההתעללויות בילדים מאשר אבות.

אמהות מתעללות בילדים פי 2
צילום מסך, אתר משרד הבריאות של ארה"ב

כעת ניתן לראות עד כמה הצגת הנתונים של מיכאלי מגמתית ושקרית. נניח שהיינו מקבלים את טענתה – השקרית לחלוטין – שמשפחת אבא ואמא היא המקום המסוכן ביותר עבור ילדים (ההיפך הוא הנכון – ילדים שגדלים ללא אב המעורב בחייהם חשופים פי כמה וכמה לסכנות השונות ל"סטייה חברתית" – מהידרדרות בלימודים או נשירה מבית ספר, דרך שימוש לרעה בסמים ואלכוהול, ועד לפשיעה, זנות, וסכנת פגיעה מינית). עדיין, המסקנה שלה שהמתעלל העיקרי בבית הוא האבא, שקרית.

המטרה של הניאו-מרקסיסטים היא להפוך את כלל האזרחים לחלשים ותלותיים, ולשים את ידיהם על הילדים. ואולם, משפחת אבא ואמא היא תא חזק ועצמאי מאוד. הצגת הגברים כמסוכנים נועדה לשכנע את האישה שהרחקת האבא מהבית מחזקת את הביטחון שלה ושל הילדים, ולא מחלישה אותו. כשהאבא מחוץ לתמונה, האמא והילדים הופכים לטרף קל, התלוי בממסד של ארגוני הנשים והעובדות הסוציאליות. זה הטריק. הגיע הזמן לפתח חסינות מולו.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה