נציג המחנה הציוני עזב את הטקס בבקעה

ח"כ ברושי עזב במחאה את הטקס לציון יובל להתיישבות בבקעת הירדן, לאחר שלא שודרה הברכה המצולמת של אבי גבאי שהוקלטה עבור האירוע.

שמעון כהן , כ"ט בתשרי תשע"ח

ח"כ איתן ברושי
ח"כ איתן ברושי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) עזב במחאה את הטקס החגיגי לציון יובל להתיישבות היהודית בבקעת הירדן, משום שלא הוקרנה בטקס הברכה המצולמת ששלח יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי.

גבאי שלח ברכה מוקלטת בעקבות היעדרותו מהארץ. לטענת ברושי - ''בנסיבות לא ברורות, בניגוד להתחייבות ולסיכום, הברכה לא שודרה''.

ח''כ ברושי אמר לאחר צאתו מהטקס כי ''שום תרגיל לא יכול למחוק ולטשטש את אחריותה ותרומתה החשובה מפלגת העבודה להתיישבות בבקעת הירדן, גבולה המזרחי של ישראל''.

האירוע החגיגי נערך במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהצהיר בנאומו כי בקעת הירדן תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל. ''נמשיך ליישב אותה, להשקיע בתעשיה, בתיירות''.

''בקעת הירדן היא שער המזרח למדינת ישראל ומאז ומתמיד היה לי יחס חם כלפי הבקעה. ולא רק בגלל מזג האוויר. מסיבה אחרת. השורשים שלנו נעוצים כאן", אמר נתניהו.

''לא רחוק מכאן חצה יהושע בין נון את הירדן. לא רחוק מכאן נכנסו בני ישראל לארץ המובטחת. כאן לפני מאה שנים השתתף זאב ז׳בוטינסקי, ממורי הרוחניים, בקרב על מעברות הירדן יחד עם הגדודים העבריים שהקים", הוסיף ראש הממשלה.