"מציע לא לבחון את הגבולות שלנו"

שר הביטחון ליברמן בוושינגטון: כל פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל תיתקל בתגובה נחושה. אני מציע לא לבחון את הקווים האדומים שלנו.

חזקי ברוך , כ"ט בתשרי תשע"ח

ליברמן בבית הלבן
ליברמן בבית הלבן
צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש הערב (חמישי) בפנטגון עם מזכיר ההגנה האמריקני, הגנרל ג'יימס מאטיס.

במהלך הפגישה דנו השניים, בין היתר, בסוגיות אזוריות אסטרטגיות ובהמשך חיזוק שיתופי הפעולה הביטחוניים והמודיעיניים בין ארצות הברית לישראל.

מוקדם יותר נפגש שר הביטחון בבית הלבן עם היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, הגנרל הרברט מק'מאסטר.

במהלך הפגישה עם מזכיר ההגנה אמר ליברמן למקבילו "הגנרל מאטיס, אתה ידיד אמת של מדינת ישראל, והיחסים עימך הם דוגמא ליחסים העמוקים עם הממשל האמריקני בכלל. אני מבקש להודות לנשיא טראמפ על נאומו האמיץ והמוסרי בנוגע לאיראן.

"העולם המערבי בראשות ארצות הברית ניצב בפני אתגרים כבדים במזרח התיכון, בראשם המשך ניסיונות ההתפשטות המסוכנים של איראן באזור ובסוריה. איראן היא יצואנית הטרור הגדולה והמסוכנת בעולם, ומשמרות המהפכה הוא ארגון הטרור הגדול והמסוכן בעולם''.

לדברי ליברמן, ''איראן שואפת להפוך את סוריה לבסיס קדמי מול ישראל, גם ברמת הגולן, ופועלת להקים על אדמת סוריה בסיסי חיל אוויר וחיל ים, ולהחדיר אליה עשרות אלפי לוחמים של מיליציות שיעיות. לא נסבול מצב בו איראן וגרורותיה יתמקמו לאורך גבולותינו, ונגן על האינטרסים שלנו בכל דרך שנמצא לנכון, ובהתאם לקווים האדומים שלנו, בנחישות ובשיקול דעת".

בהתייחסו לאירועים היום בגבול סוריה אמר שר הביטחון ליברמן כי "כל פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל תיתקל בתגובה נחושה, בדיוק כפי שצה"ל פעל לפני שעה קלה כשתקף בסוריה כתוצאה מזליגת הירי לרמת הגולן מוקדם יותר היום.

''אנו רואים במשטר אסד אחראי לכל מה שמתרחש משטחו, ואני מציע לא לבחון את הסבלנות ואת הקווים האדומים שלנו. אין לנו כוונה לעבור לסדר היום על כל ניסיון להפר את השקט ולפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל, כפי שקרה הבוקר בצפון", הבהיר השר.