אתם ממשיכי דרכו של אברהם אבינו

חיילים חרדים מגדוד "נצח יהודה" ערכו אימון בבקעת הירדן, שהסתיים בערב גדודי מיוחד. "עושים את מלחמתכם קודש למען עם ישראל''.

רעות הדר , ל' בתשרי תשע"ח

אימון נצח יהודה
אימון נצח יהודה
צילום: יעקב אפללו

בעוד צירים וכבישים ראשיים בירושלים וברחבי הארץ נחסמו אתמול (חמישי) בידי פלגים חרדיים, תוך שהם מתפרעים ותוקפים שוטרים, חיילים חרדים של גדוד "נצח יהודה" ערכו תרגיל גדודי בבקעת הירדן.

התרגיל ששמו "שעת נעילה" הסתיים בערב גדודי בהשתתפות מאות חיילים, קציני הגדוד, מפקד הגדוד סא"ל איתמר דשל, רב הגדוד "נצח יהודה" סרן שאול עבדיאל, רבני עמותת "נצח יהודה" המלווים את החיילים החרדים ובני המשפחות השכולות של הגדוד.

הרב יצחק בר חיים, מרבני עמותת "נצח יהודה", פנה בנאום מרגש אל חיילי הגדוד: "אברהם אבינו הגדול שאנחנו חיים מכוחו, אנחנו כאן בארץ ישראל מכוח ירושתו. אתם אלה שנלחמים למען אותה ארץ שהקדוש ברוך הוא הבטיח לאברהם אבינו.

''אתם אלה שמקדשים שם שמיים בכל מקום שאתם נמצאים. אתם עושים את מלחמתכם קודש למען עם ישראל. אברהם נקרא העברי כי כולם מעבר אחד והוא מהשני. כל העולם לא חושב כמוהו, אבל הוא יודע שהדבר החשוב הוא להאמין בקדוש ברוך הוא באמונה שלמה. לא אכפת לו מה חושבים אחרים''.

הרב בר חיים הדגיש בפני החיילים החרדים, ''אחיי ורעיי, אתם החיילים שבאו מכל אתר ואתר ולא חושבים על מה שאחרים אומרים עליכם. אתם ממשיכי דרכו של אברהם אבינו. הוא זה שמביא את האמונה, את המסירות למען עם ישראל וארץ ישראל. אתם נכדים וצאצאים שלו. אתם הכוח שיביא את משיח צדקנו".

מג"ד נצח יהודה, סא"ל איתמר דשל, אמר בערב הגדודי כי "בתיבת נח ישבו גם הזאב וגם הכבש, גם הנמר וגם הגדי... חובה עלינו החיילים והמפקדים לעמוד יחד מול אתגרי השעה ולגלות אחריות איש לרעהו, איש למשפחתו, איש לעמו.

''ניסיון כל צבאות העולם משחר ההיסטוריה הוא שרוח הלחימה יודעת להביא לניצחון בשדה הקרב. רוח הלחימה, ערבות הדדית וערך הרעות יביאו אותנו לניצחון", הדגיש מפקד הגדוד.טוען....

צילום: יעקב אפללו