מתאם חדש לטיפול בשבויים והנעדרים

נתניהו שוחח הערב עם משפחות הנעדרים, עדכן אותן על המינוי והדגיש את המחויבות שלו ושל מדינת ישראל להחזיר את הבנים הביתה.

חזקי ברוך , א' בחשון תשע"ח

משפחת גולדין
משפחת גולדין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את ירון בלום למתאם השבויים והנעדרים.

בלום שירת שנים ארוכות בשירות הביטחון הכללי ובשנותיו אחרונות בשב״כ היה חבר בצוות המצומצם שניהל את המגעים והביא לשחרור של החייל גלעד שליט.

נתניהו שוחח הערב עם משפחות גולדין, שאול, א- סייד ומנגיסטו, עדכן אותן על המינוי והדגיש את המחויבות שלו ושל מדינת ישראל להחזיר את הבנים הביתה.

לבלום תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני ביחסים בינלאומיים. ירון בלום הוא עמית במכון לחקר הטרור של המרכז הבינתחומי הרצליה, משמש כיועץ לענייני ביטחון וטרור ומכהן כדירקטור במספר חברות.

ירון בלום אמר הערב, "אני מודה לראש הממשלה על האמון. אני רואה בתפקיד שהטיל עליי משימה לאומית מהמעלה הראשונה".

משפחת גולדין מסרה בתגובה, "על ירון בלום מוטלת אחריות גדולה ומשימה פשוטה - לעמוד בערכי צה״ל ומערכת הביטחון ולהשיב את הדר ואורון לישראל.

בימים אלו עומדת בפני הממשלה הזדמנות חסרת תקדים להפעיל לחץ אפקטיבי על חמאס ולגייס את הקהילה הבינלאומית כדי להגיע להסכם חילופי השבויים הטוב ביותר מזה שנים".

עוד נמסר מהמשפחה "עבר פרק זמן ארוך ומיותר של חודשיים מאז התפטר ליאור לוטן ועד לערב הזה. אנו מחכים 3 שנים ו-3 חודשים לשובו של הדר ושעון החול אזל. על נתניהו, באמצעות שליחו החדש, להשיב את החיילים כאן ועכשיו, עליו כעת להשתמש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותו בכדי לא להחמיץ את ההזדמנות".