להתחבר על קברו של אדמו"ר הזקן

"אנו מאמינים שכדי להעצים את הנפש יש לרתום בראש ובראשונה את הגוף", סיפר השליח המקומי הרב דייטש על נסיבות הקמת בית הכנסת האורחים

אלירן אהרון , ג' בחשון תשע"ח

הצצה קברו של אדמו"ר הזקן
הצצה קברו של אדמו"ר הזקן
צילום: אלירן אהרון

לכל חסידות רעיונות ודרכים משלה בעבודת ה'. יש המעניקים דגש על עבודת הרוח, יש המקדשים דווקא את שעבוד הגוף לנפש ותחת עבודת 'בכל דרכיך דעהו'.

ברוב המקרים הרעיונות הללו מוטמנים בספרי החסידות, מונחים לעיונו של החסיד הלומד. בחב"ד לקחו את הרעיונות החסידיים צעד אחד קדימה ותרגמו אותם הלכה למעשה.

"דרך ארוכה אך קצרה" הוא אחד הרעיונות המרכזיים בספר ה'תניא' - ספרו המכונן של רבי שניאור זלמן מליאדי, מייסד שיטת חב"ד.

על דף השער של ספר זה המכונה 'תורה שבכתב של תורת החסידות' הוא הגדיר את עבודתו הרוחנית במילים הבאות: "מיוסד על פסוק: 'כי קרוב אליך הדבר מאוד, בפיך ובלבבך לעשותו'. לבאר היטב איך הוא קרוב מאוד בדרך ארוכה וקצרה, בעזרת ה' יתברך".

תמצית הרעיון מבקש מהאדם להעצים את הפנמת האמונה והגברת התודעה היהודית באמצעות לימוד מהות היהדות ובכך לשלוט מיטבית על רגשות הלב.

כחלק מהרצון להנגיש את הרעיון החסידי ולהעצים את רעיונות תורתו של מייסד חסידות חב"ד, נחנך לאחרונה מבנה 'הכנסת אורחים' מפואר בקרית הרבי מחב"ד בסמוך ל'היכל אדמו"ר הזקן' בעיירה האדיטש באוקראינה.

הציון הקדוש של רבינו האדמו"ר הזקן נ"ע בעיירה האדיטש, הינו אבן שואבת במהלך כל ימות השנה, למאות ואלפים הנקבצים מכל קצוות תבל להעתיר בתפילה, לשפוך צקון שיח, לבקש ולפעול ישועות על הכלל ועל הפרט.

"מדובר בהשקעה מחושבת ומתוכננת", מספר השליח המקומי הרב שניאור זלמן דייטש לערוץ 7 על נסיבות הקמתו של בניין הכנסת האורחים. "בחב"ד מאמינים שכדי להעצים את הנפש יש לרתום בראש ובראשונה את הגוף. צריכים לתת לו מזון גשמי. שיהיה לו לאכול, לשתות וללון כמו שצריך. רק אחר כך הוא יוכל להכיל פנימה את הרעיון הרוחני. וזה בדיוק מה שחוללנו כאן", הוא אומר.

בדבריו סיפר גם על פיתוח מתחם אוהל הציון. "לפני כ-15 שנה עבר האוהל שיפוץ מקיף ומאז הוא מתוחזק על ידינו באופן שוטף. בצמוד לאוהל יש בית כנסת הפעיל בכל ימות השנה ובו גם עזרת נשים מרווחת. מספר המבקרים הבאים להשתטח על הציון הקדוש שעולה עם השנים, דורש מאתנו להתחדש ולהוסיף כל העת, בכדי לתת מענה לציבור המתפללים הקדוש".טוען....