"בשורה טובה לחמאס"

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מביע אכזבה ממינויו של ירון בלום לראש צוות המשא ומתן להשבת הנעדרים והשבויים.

ערוץ 7 , א' בחשון תשע"ח

יוסי צור
יוסי צור
צילום: חזקי ברוך

ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מאוכזב ממינויו של ירון בלום לראש צוות המשא ומתן להשבת הנעדרים והשבויים.

"מדובר בבשורה טובה לחמאס", כתב הארגון, "בעסקת שליט הביא בלום לחמאס הישג ענק עם יותר מאלף מחבלים ורוצחים ששוחררו. רבים מהם חזרו לטרור וחלקם משמשים כמפקדים בחמאס".

אלמגור הוסיף בהודעתו את רשימת הרוצחים ששוחררו בעסקת שליט וביצעו רצח יהודי נוסף בשנים האחרונות.

יוסי צור, אב שכול שרוצחי בנו שוחררו בעסקת שליט, אמר "עשינו כל שיכולנו כדי לשכנע שאסור לשחרר רוצחים מהכלא. הרוצחים של הבן שלי ישבו בכלא שמונה וחצי שנים על רצח של שבעה עשר ישראלים, ששה חודשים לכל נרצח. בבית המשפט הצבאי שבו נשפטו אמרו בריש גלי 'אנחנו לא נשב בכלא את התקופה המלאה ומיד כשנצא נחזור לרצוח ישראלים' והם חופשיים למרבה החרפה. אחר כך הבטיחו שהעסקאות מסוג זו שנעשתה לפני שש שנים לא יחזרו שוב, אז הבטיחו, ב-2013 שחררו עוד 76 רוצחים כמחווה למזכיר קרי".

ד"ר אריה בכרך ורון קרמן אבות שכולים מסרו, "הנה עברו שש שנים מאז העסקה הנוראה ההיא, ראש הממשלה הוא אותו הראש, ועדת שמגר שהובטח לנו המשפחות השכולות , שתובא לדיון בממשלה, קבורה עדיין במגירה".

סא"ל במיל' מאיר אינדור יו"ר אלמגור הוסיף "עסקאות שחרור מחבלים הן חולשתה של מדינת ישראל שנישאת בראש חוצות. מהנפנופים באוטובוסים, טקסי קבלת הפנים ל"גיבורים" בכפרים ובערים ועד השיא בטקס אצל אבו מאזן, הפרטנר הנצחי, שביד אחת מנפנף לשלום וביד השניה מחלק מענקי רצח בכספי דמים שחלקם ישראל נותנת לרש"פ.

''בטרם מתחיל ירון בלום את התווך שלו ממנו אנו חוששים. צריך לעקור מן העולם את העסקאות הללו ולהפסיקן לחלוטין, אי אפשר שמחבל שרוצח ידע שיש לו סיכוי לצאת אי פעם מהכלא. מינוי של מי שהיה שותף לעסקת שליט מהווה מסר מסוכן לישראל ומעודד לחמאס. זה מסר לחמאס שיש על מה לדבר ושמה שהיה הוא שיהיה".