מבצע הקש בדלת יוצא לדרך

מדי חודש מתגלים בישראל כ-2,500 חולי סרטן חדשים, מהם כ-40 ילדים. כל שנה מצטרפים למעגל התחלואה כ-30,000 ישראלים מהם כ-450 ילדים.

רעות הדר , ב' בחשון תשע"ח

מחלת הסרטן, אילוסטרציה
מחלת הסרטן, אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

מבצע הקש בדלת השנתי של האגודה למלחמה בסרטן, יוצא לדרך ויערך מחר (שני) בפעם ה-57.

המבצע מהווה מקור מימון חשוב לפעילויות הרבות והמגוונות של האגודה למלחמה בסרטן, המתאפשרות רק הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב ממשלתי כלשהו.

באגודה אומרים כיבזכות תרומות אלו מומנו כ-400 מחקרים מדעיים ב-5 השנים האחרונות, שנועדו למצוא מרפא למחלת הסרטן. האגודה גם העניקה סיוע ברכישת ציוד רפואי למרכזיים הרפואיים ובהקמה ושדרוג מחלקות לחולי סרטן בכל רחבי הארץ. התרומות שימשו גם למימון מאות תקני העסקה של אחיות, פסיכולוגים, דיאטנים ועובדות סוציאליות, המסייעים לחולי הסרטן בבתי החולים ובקהילה.

האגודה למלחמה בסרטן הינה ארגון ללא מטרות רווח וכל שירותיה ניתנים לחולים ולבריאים ללא תשלום. באגודה פעילים במהלך כל השנה, כ-3,500 מתנדבים, העוסקים במגוון פעילויות, למען החולים ונגד המחלה בכ-70 סניפים בכל רחבי הארץ.

את מבצע הקש בדלת תוביל השנה ליאורה עופר, יו"ר מליסרון ועופר השקעות, שתכהן בתפקיד יו"ר המבצע. "המחלה הזאת אינה מבדילה בין דם לדם והיא גובה את חייהם של ילדים ומבוגרים מכל חלקי החברה. על כן דרושה לנו יותר מתמיד התגייסות רחבה ככל הניתן למאבק בסרטן. באגודה למלחמה בסרטן יחידי סגולה עושים ימים כלילות כדי להקל על הכובד הנוראי הזה. יחידי סגולה אלו הפכו את חייהם שלהם לגשר שמקל, שמרומם, שמשכיח מליבם של החולים ולו לרגע קט את רוע הגזרה. יחידי סגולה שעוטפים את העולם בחיבוק, בחמלה ובעשייה אין סופית, כדי להוסיף תקווה וצבע לחייהם של חולים", אמרה עופר.

האונקולוג, פרופ' אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, הוסיף, "כיום חלה התקדמות רבה ביכולת הריפוי של המחלה ועל כן יש עלייה משמעותית בסיכויי ההחלמה, אך השקעה רבה עוד לפנינו בקידום המחקר, דרכי המניעה ושיפור הטיפול בחולי הסרטן. אני קורא לציבור להושיט יד, לפתוח את היד, הלב, והדלת, כדי לעזור לנו לגייס משאבים במבצע השנתי, עבור פעילותה הענפה של האגודה למלחמה בסרטן למען החולים ונגד המחלה.

מנתוני האגודה למלחמה בסרטן עולה כי כיום חיים בישראל כ-300,000 חולים שמחלימים מסרטן. מדי חודש מתגלים בישראל כ-2,500 חולי סרטן חדשים, מהם כ-40 ילדים, כאשר בכל שנה מצטרפים למעגל התחלואה כ-30,000 ישראלים מהם כ-450 ילדים.

ארבעת סוגי הסרטן הנפוצים בישראל בקרב מבוגרים הם סרטן השד, סרטן המעי הגס, סרטן הערמונית וסרטן הריאות.

מחלות הסרטן הנפוצות ביותר בקרב ילדים הם לוקמיה (סרטן הדם) המהווה כ-30% מכלל מחלות הסרטן אצל ילדים ומתבגרים, גידולים סרטניים במוח המהווים כ-20% ומחלת סרטן במערכת הלימפה המהווה כ-15% מכלל הילדים חולי סרטן.