מי שנותן לשוטרת לגעת בו-יכול להתגייס

הרב יצחק בר חיים, מרבני נצח יהודה, מזועזע מהפגנות הפלג הירושלמי. ''החיילים שלנו מוסרים את הנפש ועושים את זה באופן נעלה וקדוש".

בני טוקר , ג' בחשון תשע"ח

הפגנת הפלג הירושלמי בכניסה לירושלים
הפגנת הפלג הירושלמי בכניסה לירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הם מחללים את ה' אנחנו מקדשים

הרב יצחק בר חיים, ממקימי גדוד נצח יהודה, אומר בראיון לערוץ 7 כי ההפגנות הקשות של אנשי הפלג הירושלמי רק מחזקות את חיילי נצח יהודה בצדקת דרכם.

"ההפגנות האלה הן לחרפה ולבושה", תוקף הרב בר חיים, ''כשאנחנו שומעים על ההפגנות האלה זה נותן לנו את החוזק להמשיך ולהילחם''.

הרב בר חיים מציע לאנשי הפלג לבקר בבסיס נצח יהודה כדי לראות מהי רוח ישראל סבא, "בשבוע שעבר מאות חיילי נצח יהודה סיימו אימון קיץ מפרך לקראת עלייה לקו, עוד באותו הערב ישבו מאות חיילים לערב שכולו דברי תורה והעלו גם את זכר הנופלים.

''בשבת האחרונה שבתנו כולנו בבסיס האימונים של הגדוד בבקעה, שבת שלא הייתה מביישת אף קהילה או חסידות. הייתם צריכים לראות איך נראית תפילה של מאות חיילים בליל שבת עם שירה ודבקות ולאחר מכן דברי תורה בסעודת שבת ושוב שירה וריקודים ואז טיש חסידי עד חצות, שבמהלכו נשאלו שאלות נוקבות גם על מה שקורה ברחוב החרדי''.

הרב בר חיים ממשיך לתאר, ''בשבת בבוקר היתה תפילה בנץ ולאחר מכן קידושא רבה ושוב סעודה עם דברי תורה וריקודים ושיעורים לאורך כל השבת. חלקם ישבו בבית המדרש, למדו ונרדמו, למדו ונרדמו, עד תפילת מנחה. זו היתה שבת של קדושה.

לדבריו חיילי נצח יהודה עצמם סופגים קיטונות של בוז כשהם מסתובבים ברחובות הערים אך הם מבליגים, "אחד הנגדים שלנו חזר ביום חמישי הביתה והותקף בצומת שמואל הנביא גם בקריאות גנאי, הוא שאל אותי - 'תגיד, אנשי הפלג לא מבינים שנצח יהודה זו ישיבה?', שיבואו ויראו מה קורה אצלנו בבסיס, הם פשוט לא נורמאלים.

''החיילים שלנו ממשיכים לספוג את קריאות הגנאי אבל הם אנשים מיוחדים, כמו יהלומים. המפגינים עושים חילול השם נורא והחיילים שלנו מקדשים את השם. מאיפה הם למדו להתנהג ככה הרי אף אחד לא מתכוון לגייס אותם, כל מי שמתייצב בבקו"ם כדי לדחות את גיוסו לא נכשל בשמירת עיניים ולא יאונה לו כל רע. אני עצמי סייעתי בעבר לכאלה שהסתבכו''.

הרב בר חיים מסיים בקריאה לאנשי הפלג הירושלמי, ''אם אתם יכולים להיות ברחוב ולאפשר לשוטרות לגעת בכם אתם יכולים גם להתגייס לנצח יהודה. מי שספון בישיבה שיישאר בישיבה אבל מי שנמצא ברחוב הוא זה שרודף את בני הישיבות ולו אני קורא - בוא ותצטרף אלינו כי זה המקום הכי טוב בשבילך.

''החיילים שלנו הם אלה שמוסרים את הנפש בנתינה שלהם למען ארץ ישראל והם עושים את זה באופן הכי נעלה והכי קדוש", מסכם הרב.