השר אריאל לערוץ 7:
יש אישורים - אין בנייה

השר אריאל אומר שחרף אישורי הבנייה, "כמעט אף יחידת דיור לא יצאה לדרך". הוא גם אינו מוטרד מחילוקי הדעות בין הליכוד והבית היהודי.

חזקי ברוך , ב' בחשון תשע"ח

השר אורי אריאל
השר אורי אריאל
צילום: חזקי ברוך

השר אורי אריאל (האיחוד הלאומי- הבית היהודי) מברך על אישורי הבנייה שניתנו בשבוע שעבר אבל מעדיף להמתין לבנייה בפועל.

"אנחנו בתקופה קשה שמצריכה שינוי יסודי. פעם אחת ראינו שאושרו יחידות דיור - וכשבוחנים מה קרה עם האישורים - מגלים שכמעט אף יחידת דיור לא יצאה לדרך. יש כל מיני עיכובים טכניים ואני מקווה שהעניין יסודר", אומר השר בראיון לערוץ 7.

מה היעדים של הבית היהודי והאיחוד הלאומי למושב החורף בכנסת?

״המשך חיזוק הבניה בירושלים וביהודה ושומרון, יחד עם זאת כל הנושא החברתי בתחום החינוך והתנאים הסוציאליים של האנשים. בתחום החקלאות הצלחנו לשנות את מתווה הקצאת המים לשנה הבאה, כי יש לנו חשש לשנת בצורת וביחד עם החקלאים אנחנו מתחשבים בשנות הבצורת ומאפשר לחקלאים להתפתח".

אריאל מתייחס למחלוקת בין הבית היהודי לליכוד בועדת השרים לחקיקה סביב נושא החוק נגד חקירות ראש ממשלה מכהן. "גמרנו היום את הוועדה במהירות שיא. כל החוקים נדחו לשבוע הבא ואני מאמין שבשבוע הזה שקד וביטן יגיעו להבנות ביניהם. הבשורה לחברי הכנסת שיהיה להם יום קצר".

השר מתייחס גם לנושא הביטחוני ולמתיחות בגבול הצפון. "צריך להיות מודאגים אבל לא בצורה היסטרית. האויבים שלנו כל הזמן רוצים לפגוע בנו ומתחמשים - ונוצרה שם חזית עם חיזבללה ואחרים שהיא מקור לדאגה. אני חושב שהמדינה וצה"ל נערכים בצורה המיטבית ואם צריך, ידעו להכות את האויב באופן נמרץ. יש ביטחון במדינת ישראל והחודשים האחרונים מתאפיינים בשקט".

אריאל, כשר החקלאות נדרש גם לנושא גניבת הענק של סחורה חקלאית בדרום בשבת האחרונה, כאשר 67 פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים, גנבו טונות של ענבים ועגבניות מחממות היישוב שקף הסמוך לקו התפר.

"לצערינו נוכחנו בעוד טרור חקלאי. פניתי לשרת המשפטים, לשר לביטחון פנים ולסגן שר הביטחון כדי שיטפלו בנושא. צריך להעניש את הגנבים בצורה קשה ומצד שני לחסום את הגדר ואת מעברי המים על מנת לשנות את המצב. כל זאת לצד הבאת חקיקה שתחמיר בפשיעה חקלאית".

אתה יכול להגדיר אירוע כזה כאירוע טרור?

"יש פה פעילות חבלנית עוינת. יש ונדליזם וחשש לחיי אדם. מי שגונב יכול גם לפגוע. בכוחות משותפים של המשרדים נעשה את השינוי".