"קוראים לכנסת להצטרף למאבק באלימות"

על רקע פתיחת מושב החורף ועם הרחקתו של אוהד למשך 3 עונות בשל תקיפת שוטר, קראה מנהלת הליגה לחקיקה ואכיפה בנושאי אלימות בספורט

נרי וייס , ג' בחשון תשע"ח

כנסת ישראל
כנסת ישראל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אנו מבקשים לחזק את ידי מערכת המשפט", כך כתבה מנהלת ליגת העל בכדורגל, על החלטת בית המשפט מוקדם יותר היום שפסקה על הרחקתו של אוהד ממגרשי הכדורגל למשך 3 עונות בשל תקיפת שוטר.

לדברי ראשי המנהלת, "מיום הקמתה של המנהלת, שמנו לנו למטרה לרתום את כלל הגורמים - מועדונים, אוהדים, ממשלה, כנסת, משטרה ומערכת המשפט, על מנת לאפשר למשפחות להגיע למגרשי הכדורגל ללא חשש מאירועי אלימות".

"בצד החינוכי ובחסות בית הנשיא, השיקה מנהלת הליגות, את תחרות "מגן הכבוד", המעניקה תמריצים כספיים למועדונים, אוהדים ומחלקות נוער הפועלות בצד המניעתי והחינוכי של תופעות אלימות וגזענות".

אך עם כל הכבוד, כתבו ראשי מנהלת הליגות, לבדם הם לא יכולים לפעול במיגור תופעת האלימות בספורט. שכן לדבריהם, "פעילות זו חייבת להיות מגובה בחקיקה שתאפשר ענישה על גילויי אלימות במגרשים ואכיפה קפדנית על ידי המשטרה ומערכת המשפט. החלטתה החשובה של השופטת בנקי היא צעד ראשון חשוב ביצירת אקלים בטוח ונעים יותר במגרשי הספורט".

עוד כתבו ראשי המנהלת, כי "עם פתיחת מושב החורף היום, אנו קוראים לכנסת ישראל להצטרף למאבק באלימות בספורט ולקדם חקיקה תומכת כגון מעקב אלקטרוני אחר אוהדים מורחקים, אישור שימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים במגרשים והחמרת ענישה על אלימות וגזענות בספורט".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il