"מושב מלא באתגרים לדמוקרטיה"

יו"ר כולנו, השר משה כחלון אומר בישיבת הסיעה כי לא ייתן יד לחוקים "העלולים לפגוע במערכות שחשובות לדמוקרטיה".

חזקי ברוך , ג' בחשון תשע"ח

משה כחלון
משה כחלון
צילום: דוברות

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון התייחס לפתיחת מושב החורף בפתח ישיבת סיעת כולנו. "יש לנו הרבה מאוד אתגרים במושב הזה, לא נקבל שום החלטה ללא ישיבת סיעה מסודרת ואם צריך נצביע בסיעה. אף חבר סיעה לא יצביע בניגוד לצו מצפונו. אין דבר כזה".

"בדברים שכתובים בהסכמים הקואליציוניים נעמוד. לגבי דברים שלא בהסכמים, כל חבר סיעה יקבל חופש הצבעה ויצביע לפי צו מצפונו. אנחנו מאותגרים והולכים לקראת מושב עם חקיקה שכמעט ולא הכרנו בעבר", הוסיף כחלון.

לדבריו, "נמשיך לשמור על הערכים שלנו. נמשיך לשמור על שלטון החוק, על עליונות המשפט ועל המצע של כולנו כפי שהתחייבנו לבוחרים. מדינת ישראל יקרה לנו מכדי שנוכל להפקיר אותה לכל מיני חוקים ולפגוע במערכות שחשובות לדמוקרטיה לנו ולדורות הבאים".

"נעמוד בכל ההסכמים הקואליציוניים, גם אם אינם נעימים, אבל בנושאים הערכיים נעמוד על המשמר כפי שעמדנו עד היום. גם במושה הזה נמשיך לעבוד לטובת הציבור. כל חברי הכנסת והשרים של כולנו קמים בבוקר עם הציבור והולכים לישון בלילה עם הציבור", אמר כחלון.

"את הפוליטיקה נשאיר למפלגות האחרות. כרגע זה הזמן לעבוד וזה מה שנעשה במושב הזה כפי שעשינו עד היום. נעשה מה שטוב לעם ישראל, לראות איך אפשר לסייע לזוגות הצעירים, לקשישים, לנכים. זה מה שעשינו בעבר וזה מה שנעשה גם במושב הקרוב", סיכם יו"ר המפלגה.