אין מזור לכאב ולחלל שנפער בלבבכם

בבית אל נחנכה חורשה לזכר נופלי חטיבת בנימין. ''חטיבת בנימין היא בית עבורכם, המשפחות השכולות, ודלתנו פתוחה תמיד'', אמר המח''ט.

עדו בן פורת , ד' בחשון תשע"ח

חנוכת החורשה
חנוכת החורשה
צילום: דובר צה"ל

במפקדת החטיבה המרחבית בנימין שביישוב בית אל נחנכה חורשה חדשה לזכר נופלי חטיבת בנימין.

החורשה נחנכה במלאת 30 שנה להקמת החטיבה, שמטרתה היא לשמור על ביטחון תושבי גזרת בנימין הכוללת יישובים מרכזיים רבים כמו בית אל, עלי,עפרה וטלמון.

במהלך שלושים השנים האחרונות התמודדה החטיבה עם לא מעט אירועים קשים ומורכבים, מהלינץ' ברמאללה ועד לרצח בני משפחת סלומון ביישוב חלמיש.

לצד זאת, פעלה החטיבה באופן אינטנסיבי על מנת לתת מענה מבצעי לכלל האיומים בגזרה ופועלת כל העת, גם בשעה זו ממש, על מנת לאפשר את השקט ואת איכות החיים.

במהלך השנים איבדה חטיבת בנימין לוחמים אשר נפלו בעת מילוי תפקידם המבצעי, ועל כן לכבוד 30 שנות עשייה התכנסה החטיבה כדי לתת כבוד לנופלים ביום מיוחד לזכרם עם משפחותיהם.

היום החל בסיור בשילה הקדומה והסתיים בטקס מרגש בחורשה שהוקמה במיוחד להנצחת הנופלים.
מח"ט בנימין, אל"ם יובל גז, אמר בטקס חניכת החורשה כי "מסירותם ומעשיהם של הנופלים משמשים לנו צו עליון להמשיך לפעול ללא לאות ובאופן בלתי מתפשר להבטחת ביטחונו של עם ישראל בארצו.

המח''ט אמר לבני המשפחות השכולות כי "גם בחלוף השנים אין מזור לכאב ולחלל שנפער בלבבכם, בלבבנו, אנו כאן היום מתייחדים, מוקירים וזוכרים את יקירכם"

''חטיבת בנימין היא בית עבורכם, המשפחות השכולות, ודלתנו פתוחה תמיד, היום כבכל יום נוסף, לוות אתכם ולצעוד בדרך שהניחו לנו יקירכם לשנים רבות שעוד יבואו. אני מאחל שנמשיך לשמור על אחדותנו, ושיחד נראה עוד ימים טובים, בבריאות, בשמחה, שלום והכי חשוב ביטחון לכולנו".