יד לאחים: קלטת מיסיונרית אצלכם בדואר

עו"ד משה מורגנשטרן פנה למשטרה ולשר התקשורת בבקשה לבלום את החלוקה. "חשיפה של ילדים לדיסק המיסיונרי מהווה עבירה על החוק", טען

בן שאול , ד' בחשון תשע"ח

הדיסקים שמוצפים
הדיסקים שמוצפים
יד לאחים

ערים שלמות הוצפו בימים האחרונים בקלטות שמע של מיסיונר נודע מחו"ל המכילים דברי עבודה זרה, בלע ומינות - כך טוען ארגון הפעילים 'יד לאחים'.

לטענת הארגון, מאות אלפי דיסקים בדרכם לחלוקות נוספות.

המידע הראשוני על כך הגיע תחילה מאזרחים שנחשפו לדיסקים שנתחבו בתיבות הדואר שלהם. בשלב הבא פנו אל יד לאחים דוורים רבים וסיפרו כי "מכריחים אותנו לחלק את חומרי התועבה הללו כחלק מתפקידנו והדבר מעמיד אותנו בדילמה נוראית".

ב'יד לאחים' סיפרו כי בלילה שבין שני לשלישי השבוע, ריתק מנהל השטח ביד לאחים, הרב שמעון אברג'ל, צוותים של פעילים שעמלו במשך שעות ארוכות; בכל אחת מתיבות הדואר באזורים שבה חולקו הדיסקים, הניחו הפעילים חומר הסברה מתריע נגד השימוש בדיסק והפעלתו. לצד זאת נתלו גם מודעות אזהרה בלוחות המודעות במרכזי הערים.

"לפעילים הרבים בשטח הצטרפו עשרות בחורי ישיבה שהתגייסו לפשיטה הלילה וסייעו בחלוקת ההסברה המאסיבית שנועדה להוציא יקר מזולל", סיפרו בארגון.

הבוקר (שלישי) פנה יד לאחים בבהילות לדואר ישראל, משטרת ישראל ומשרד התקשורת, באמצעות עו"ד משה מורגנשטרן, מהצוות המשפטי של יד לאחים - בקריאה "לבלימת החלוקה ההרסנית המגיעה בצורה של חלוקה המונית בתיבות הדואר אין כל דרך לוודא שילדים לא יחשפו לחומר", כלשון העותרים.

בארגון הוסיפו כי "בד בבד הוא ביקש במכתבו להטות אוזן לזעקת הדוורים שאינם רוצים לתת ידם להולכתם שולל של המוני יהודים תמימים".

מורגנשטרן הצביע על כך שעל הדיסק עצמו מופיע כי הוא מיועד לאנשים מגיל 18, אולם הוא מזכיר כי חשיפה של ילד לחומר הטפה מיסיונרי מהווה עבירה על חוק העונשין. "האם המדינה מוכנה כי בניה ובנותיה יהפכו לנוצרים והיא תעמוד מנגד בחוסר עניין? האם דבר עליו אבותינו עלו לגרדום בימים עברו, הופך היום במדינת ישראל לפרט כל כך שולי?", חתם את מכתבו.